Donanımlı Gençler, Teknoloji Sektörüne İz Bırakmaya Hazır

Genç yetenekleri sektörün ihtiyaç duyduğu yeni nesil teknolojiler konusunda geliştirerek sektöre kazandırmayı amaçlayan GTech Akademi 9. dönem mezunlarını verdi.

Dijital dönüşüm yolculuklarında kurumlara güvenli bir rehber olan Türkiye’nin lider teknoloji firması GTech; sektöründeki nitelikli iş gücünü artırmak amacıyla hayata geçirdiği GTech Akademi ile 9 yıldır bu alanda kariyer hedefleyen gençlerin gelişimine katkı sağlıyor.

Bu yılın başında gerçekleşen ve tüm ülkeyi derinden sarsan deprem sonrasında, önceliğini bu bölgedeki gençlere veren GTech Akademi 2023 yılında 110 genci daha teknoloji sektörüne kazandırdı.

Üniversiteden yeni mezun gençleri sektörün ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda geliştiren GTech Akademi kapsamında; Veri Tabanı, Veri Ambarı ve İş Zekâsı, Büyük Veri ve Analitik, Kurumsal Performans Yönetimi, Finansal Çözümler ve Risk Yönetimi alanlarında teorik ve uygulamalı eğitimler veriliyor.

9. döneminde de yoğun ilgi gören Akademi’ye 2.000’in üzerinde genç başvurdu. Titizlikle yapılan değerlendirmeler ve birebir mülakatlar sonrasında seçilen 110 genç Akademi kapsamında yeni nesil teknolojileri, uygulamalı bir şekilde öğrenme fırsatı yakaladı.

Çeşitli sektörlerde edindikleri deneyimlerini gençlerle paylaşmanın heyecanını yaşadıklarının altını çizen GTech Yönetici Ortağı Özgür Sarıgül; “2014 yılında çıktığımız GTech Akademi yolculuğumuzda “En büyük sorumluluğumuz gençlerimiz” mottomuz ile gençlere yatırım yapıyor, onları iş dünyasına hazırlıyoruz. Geleceğin teknoloji liderlerini yetiştirmek üzere aldığımız aksiyonlar sayesinde GTech olarak sektördeki engin bilgi ve deneyimlerimizi teknolojiye gönül veren gençlerle paylaşıyoruz. GTech Akademi ile gençler, Üniversitede aldıkları akademik bilgiyi teknoloji ile birleştirerek donanımlı bireyler olarak iş dünyasına adım atmaya hazırlanıyorlar, böylece hem kendi geleceklerini inşa ediyor hem de sektörün gelişimine katkı sağlıyorlar. Katılımcılarımızın yüzde 75’i mezun olur olmaz işe başlıyor.

Bu yıl 2.200 başvuru aldık. Akademiye olan yoğun ilgi doğru yolda olduğumuzu gösteriyor ve bizi daha iyisini yapmak için heveslendiriyor. Hedefimiz teknoloji sektöründeki nitelikli iş gücünü artırmak.

Bugüne kadar 500’den fazla genci sektöre kazandırdık. Bu gençlerin yüzde 25’ini ekibimize dâhil ettik. Gelecekleri parlak olan gençlerin ekibimizdeki dinamizmi artırdığına ve her zaman bize yeni şeyler öğrettiklerine şahit oluyoruz. Biz de GTech olarak elimizden gelen tüm desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?