Digitopia Etki Zirvesi Gerçekleştirildi.

Digitopia tarafından 13 Ekim’de düzenlenen Impact Summit etkinliği, yoğun ilgi gördü. Halil Aksu açılış konuşmasında “değişim sensin” dedi. Boyner’den Borusan’a, Sun Tekstil’den Edenred’e kadar, bolca kurumsal dönüşüm başarı hikayeleri konuşuldu. Dijital dönüşüm yanı sıra, sürdürülebilirlik dönüşümü de şirketlerin gündemine oturduğunu gördük. Günün sloganı adeta “ölçemediğini yönetemezsin” oldu. Başarılı dönüşüm için, ölçümleme, olgunlaşma ve titiz yürütme şart. Kapanış konuşmasını yapan Peter Sondergaard ise, belirsiz zamanlarda dijitalleşme her zamankinden daha önemli olduğunu vurguladı.

Digitopia olgunluk ölçümü konusunda Türkiye’de açık ara lider olduğunu bir kez daha kanıtladı. Çalışmalarının derinliği, olgunluk modellerinin çeşitliliği, elindeki kıyaslama veri tabanı, müşterilerine sağladıkları katma değer bakımından Türkiye’nin ötesinde, dünya çapında önemli bir oyuncu haline gelmiş durumda.

Digitopia Kurucusu ve CEO’su Halil Aksu’nun yaptığı açıklamaları çok çarpıcı:
“Danışmanlık işini dijitalleştiriyoruz. Geçmiş yüzyıl alışkanlıklarını ve manüel işlemleri bir kenara bırakıp, herkesin kullanımına sundukları, bulut tabanlı bir platform geliştirmişler. Business Impact Platform isimli bu yazılım sayesinde danışmanların çok verimli çalışmalarına, müşterilerin de rafa kalkan bir strateji dokümanı değil, üzerinde işlem yapabilecekleri bir ara yüz sunduklarını açıkladı. Bu yolculuğun, danışmanlık sektörü için yıkıcı etkisi olacak.”

Digitopia’da Head of Product olan Emir Sarıcalı, Edenred’in CIO’su Şirin Aktaş ve Borusan Otomotiv’in CDO’su Gökhan Yoluaçık ile çok keyifli ve aydınlatıcı bir panel düzenledi. Dijital Olgunluk skorlarını bilen yöneticilerin çok daha başarılı olduklarını, proje önceliklerini, kurumsal ortak vizyonlarını bildiklerini, bundan ötürü de çok daha bilinçli ve güçlü bir yürütme yapabildiklerini ortaya koydular.

Nilüfer Aktaş zirveye ayrı bir renk kattı. Odağı sürdürülebilirlik gündemine çevirdi. Sürdürülebilirlik Olgunluk Endeksini tanıttı ve bu sayede sürdürülebilirlik faaliyetlerine 360 derece baktıklarını, şirketlerin bu alandaki dönüşümlerine değer kattıklarını ifade etti.

Akabinde Mikado kurucusu Serra Titiz, Sun Tekstil Yönetim Kurulu Üyesi Sabri Ünlütürk, Boyner’de İç Denetim, Risk Yönetimi ve Sürdürülebilirlik Direktörü aynı zamanda Global Compact Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi olan Emrah Özbay ile “Etki Yaratmak” üzerine keyifli bir panel düzenlendi. Nilüfer Aktaş yönetimindeki panelde bu yolculuğun daha çok başında olduğumuzu, bunun onyıllar boyunca devam edeceğini, bunun için de iyi bir yol arkadaşına ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

Digitopia’nın Haziran 2022’den beri Yönetim Kurulu Başkanı olan Peter Sondergaard, teknoloji dünyasının duayenlerindendir. Türkiye’de ilk kez konuşma yaptı ve günü çok etkileyici bir kapanış ile toparladı, belirsizliklerle başetmek için, dijitalleşmenin en etkileyici yöntem olduğunu savundu.

100’ün üzerinde misafir ağırlayan Digitopia bu alanda lider olduğunu bir kez daha gösterdi. Müşterileri ile çok samimi ve uzun vadeli ilişkiler kuran ekip, etkinlik sonrasında boğaza nazır keyifli bir kokteyl ile başarılarını dostları ile kutladı.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?