Couchbase’den Capella Üzerinde Yeni Atölye

Couchbase ISV Başlangıç Atölyesi, bağımsız yazılım satıcıları için veritabanı yönetimi, buluta geçiş ve bulut altyapısı için geliştirilmiş destek sunuyor.

Couchbase, Couchbase Bağımsız Yazılım Satıcısı (ISV) Başlangıç Atölyesi’ni duyurdu. Bu yeni program, bağımsız yazılım satıcılarını Amazon Web Services (AWS) üzerinde Couchbase Capella Hizmet Olarak Veritabanı’nı (DBaaS) kullanarak uygulamalarını oluşturmak ve gelir elde etmek için gereken ek araçlar ve kaynaklarla destekliyor. Couchbase ve AWS, ISV Başlangıç Atölyesi’ne, bir projenin gerçekte bir değer yaratıp yaratmadığı veya piyasada iş yapıp yapamayacağını gösteren “proof-of-value” atölye çalışmaları, kavram kanıtları (proof of concepts), eğitim, sertifikalar, en iyi yöntemler ve AWS Çözüm Ortağı Ağı programının bir parçası olan uyumlu Sistem Entegratörleri (SI) dahil olmak üzere pek çok başlık için kaynak yatırımı yaptı.

Bulut veritabanı satıcısı, bulut hizmetleri sağlayıcısı ve SI’lerin eşsiz birleşimi, bağımsız yazılım satıcılarının AWS’de Capella’ya geçişini kolaylaştıran uçtan uca bir program sağlıyor. ISV Başlangıç Atölyesi, Couchbase’in yakın zamanda AWS ile birlikte geliştirdiği, müşterilere entegre pazara giriş faaliyetleri, ticari teşvikler ve iş yükü taşıma desteği sunan ISV İş Ortağı Programı’nın üzerine inşa ederek Couchbase’in AWS ile olan genişletilmiş ortaklığıyla birleştiriyor.

Yapstone CEO’su Mike Orlando, yeni program ile ilgili düşüncelerini paylaştı:
“AWS üzerinde Capella ile, geliştirme ekibimiz açısından daha düşük toplam sahip olma maliyetinden ve artan verimlilikten yararlanıyoruz. AWS üzerinde Capella’nın bize sunduğu maliyet tasarrufu, kullanım kolaylığı ve ölçeklenebilirliği, piyasaya daha sık yazılım ürünü sürmemize olanak tanıyor ve böylece rakiplerimizin önünde yer alırken müşteri beklentilerimizi aşabiliyoruz. ISV Başlangıç Atölyesi’nin piyasaya sürülmesiyle, uygulama geliştiricileri artık özel PoC’ler, eğitim ve sertifikalar gibi avantajlardan yararlanarak uygulamalarından gelir elde etmeye hızlı bir başlangıç yapabilecekler. Böylelikle geliştiricilerin müşterilerine değer sağlayan uygulamaları hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmak için gereken kaynakları bulmaları kolaylaşacak.”

McKinsey’in yaptığı bir araştırmaya göre, yüksek geliştirme hızına sahip şirketler, düşük geliştirme hızına sahip şirketlere göre gelirlerini 4-5 kat daha fazla artırdı. Bağımsız yazılım satıcıları için sıklıkla geliştirilmesi gereken pazar lideri uygulamalar geliştirmek zor olabilir. Geliştiricilerin uygulamalara yeni özellikler eklemesi ve farklılaşma yoluna gitmesi, veritabanı bu gereksinimleri karşılamak için yeterli performans göstermediğinde veya ölçeklenmediğinde geliştirici çevikliğini olumsuz bir şekilde etkileyebilir. Buna ek olarak, bazı sağlayıcılar bağımsız yazılım satıcıları için engel oluşturabilecek, sınırlı hizmetler sunar.

Uygulama geliştirmek için geliştirici dostu çözümler arayan kuruluşlar için birebir bir program olan Couchbase ISV Başlangıç Atölyesi, bu karmaşıklığın önüne geçerek uygulamaları modernleştirmeyi ve taşımayı kolaylaştırıyor. Capella ayrıca, bulut altyapısı ve buluta geçiş hizmetleriyle ilgili zorlukları da ele alıyor. Couchbase’in esnek ve düşük maliyetli bulut veritabanı Capella, AWS’nin ölçeği ve işlem gücüyle birleştiğinde ISV’lerin son derece düşük bir toplam sahip olma maliyetiyle işlerini kurmasına ve genişletmesine olanak tanıyor. Capella, ekiplerin çözümlerini güçlendirerek zamandan ve bütçeden tasarruf edilmesini sağlıyor ve dolayısıyla müşterilerin geliştirme hızının ve çevikliğinin de artmasına katkıda bulunuyor.

AWS Kuzey Amerika Bağımsız Yazılım Satıcısı ve Yerel Dijital İş Segmentleri Başkanı Carol Potts; “İçinde bulunduğumuz dönemin dijital ekonomisinde, bütün ticaret çeşitleri için en modern çerçeve uygulamalardır. Müşterilerin her zaman çevrimiçi olan ve buluttan uca, mobil cihazlara, IoT cihazlarına ve aradaki her şeye yayılabilen modern uygulamalar oluşturmasına yardımcı olmak adına Couchbase ile çalışmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Etiketler: , ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?