Çocukların Hayallerini Gerçeğe Dönüştürecek NFT’ler Satışta

Make-A-Wish Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği), hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocukların hayallerini gerçekleştirmek için yürüttüğü çalışmalara yenilikçi projelerle devam ediyor. Dernek son olarak çocukların dileklerini, sanatın yeni yüzü olan NFT’lere dönüştürerek sivil toplum kuruluşları arasında bir ilke imza attı.

Dilekleri gerçeğe dönüştüren yolculuğunda her zaman sanattan da güç alan Make-A-Wish Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği), hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele eden çocukların dileklerinden oluşturduğu dijital sanat eserleriyle NFT dünyasına da adım attı.

Çocukların hayallerini sanata dönüştüren 35 NFT Make-A-Wish Türkiye (Bir Dilek Tut Derneği) hesabı üzerinden Opensea’de satışa sunuldu. Her bir çocuğun hayali için özel olarak üretilen NFT’lerde, dilek sahibi çocuğun hikayesi ve hayallerine ilişkin bilgilendirme de yer alıyor. Satıştan elde edilecek gelir, ilgili çocuğun hayallerini gerçekleştirmek için kullanılıyor.

Make-A-Wish Türkiye (Bir Dilek Tut) CEO’su Füsun Kuran, projeye ilişkin değerlendirmesinde, “Dilek çocuklarımız, hayati tehlikesi olan hastalıklarla mücadele ederken, kurdukları hayaller onlara yaşadıkları zorlu tedavi sürecinde motivasyon kaynağı oluyor, hayata daha güçlü tutunmalarını sağlıyor. Hayal kurmanın sanatla sıkı bağlantısı, çalışmalarımızın yolunu sık sık sanatsal faaliyetlerle de kesişmesini sağlıyor. Son olarak çocuklarımızın hayallerinden yola çıkarak özgün dijital eserler oluşturduk ve çocuklarımızın dileklerini birer NFT haline getirdik. Anlamlı bir dijital esere sahip olurken aynı zamanda dilek çocuklarımızın hayallerinin gerçekleşmesine katkıda bulunmak isteyenler için bunun güzel bir fırsat olduğuna inanıyoruz” diye konuştu.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?