HP Z2 Mini İş İstasyonu Gün Yüzüne Çıktı

HP Z2 Mini, 5,8’e 21,5 santimetre boyutlarına rağmen sunucu seviyesinde güç vaat ediyor.

HP Inc., Autodesk University’de dünyanın, CAD ve hesaplama hassasiyetine sahip diğer alanlarda kullanım için tasarlanan mini iş istasyonunu tanıttı. Şık tasarımlı yeni HP Z2 Mini İş İstasyonu çığır açan seviyede güç ve çok yönlülüğü yalnızca 5,8 cm yüksekliğinde ve geleneksel, kurumsal seviyede bir kasadan yüzde 90 oranında daha küçük bir formatta sunuyor.

Bir fincan espressodan daha kısa boylu, yeni HP Z2 Mini iş istasyonu, son teknolojili elektroniklerden ev ve ofis binalarına kadar her şeyin tasarlanması için ideal bir araç olarak öne çıkıyor. İş istasyonunun özellikleri arasında yeni nesil Intel Xeon işlemciler, NVIDIA profesyonel ekran kartı ve büyük dosyaları hızlı bir şekilde işleyebilen HP Z Turbo Drive teknolojisi yer alıyor.

HP Türkiye Kurumsal ve Perakende Çözümler Kategori Müdürü Aylin Atay, “Dünyanın ilk mini iş istasyonu HP Z2 Mini, küçük e ikonik bir tasarımda çığır açan seviyede güç ve çok yönlülük sunuyor. HP, HP Z serisi ile 2009 yılında iş istasyonunu yeniden tanımlamıştı. Şimdi de alan verimliliği, zarafet ve gücün eşsiz uyumunu sunan HP Z2 Mini iş istasyonuyla bu alanda bir kez daha ezberleri bozuyor” diye konuştu.

Ultra kompakt ve estetik açıdan çarpıcı iş istasyonu, kullanıcılara masa üstü/altı, HP Z görüntüleyici arkası ya da duvarda olmak üzere çeşitli kurulum seçenekleri sunuyor. Cihaz özel tasarımlı fanlar ve soğutma sistemiyle kurumsal seviye HP mini PC’ye kıyasla yüzde 63 oranında daha sessiz çalışıyor.

HP Z2 Mini iş istasyonunun aralık ayından itibaren 899 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulması bekleniyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?