CMC’yi Bünyesine Katan M Plus Büyüme Vizyonuyla İlerliyor

Türkiye’nin en büyük dış kaynak sağlayıcı (BPO) şirketlerinden CMC Türkiye, Avrupa’nın en hızlı büyüyen BPO, Teknoloji ve Danışmanlık şirketler grubu M+ Group bünyesine dahil olarak artık yoluna MPlus Türkiye adıyla daha güçlü bir şekilde devam ediyor.

Bugün itibarıyla da güç birliğini bir adım öteye taşıyarak yoluna artık M Plus Türkiye adıyla devam ediyor. M Plus Türkiye yeni nesil müşteri deneyimi ve müşteri yönetimi anlayışı ile bankacılık, finans, lojistik, telekomünikasyon, tüketici elektroniği, enerji, otomotiv gibi sektörlerdeki kurumlar için uçtan uca çözümler geliştiriyor. Türkiye genelinde İstanbul, Malatya, Urfa, Rize, Bayburt ve İzmir olmak üzere 7 lokasyonda hizmet veriyor, yaklaşık 6.500 kişiye istihdam sağlıyor.
Yeni lokasyonlara yatırım yaparak Türkiye’nin dört bir yanına doğru genişleme hedefiyle çalışan M Plus Türkiye, yatırımlarına paralel olarak 2022 yılında toplamda 1000 kişiye daha istihdam sağlamayı planlıyor. 32 dilde verdiği hizmetlerinin kapasitesini genişletmeyi hedefleyen M Plus Türkiye, özellikle Almanca, Fransızca ve Flemenkçe dillerinde M+Group’un ‘Nearshoring’ üssü olarak konumlandırılıyor.

M+ Group’un bölgedeki teknoloji üssü olarak konumlanan Ar-Ge merkeziyle yenilikçi müşteri deneyimi anlayışıyla geliştirdikleri çözümleri küresel pazara taşıyarak hizmet ağlarını genişletip istihdama katkı sağlayarak sektöre yön verdiklerini belirten MPlus Türkiye CEO’su ve MPlus Group İcra Kurulu Üyesi Banu Hızlı, “M Plus Türkiye, 100’ün üzerinde şirketin iş ortağı. Lojistik pazarının yüzde 80’ine hizmet veriyoruz. Türkiye’de 20 bankanın 16’sı ile çalışıyor ve Avrupa’da bankaların yanı sıra lojistik sektöründe de hizmet ağımızı genişletmeyi hedefliyoruz. Dijitalleşmeye paralel olarak günden güne büyüyen BPO sektöründe farklı sektörlerdeki global müşterilerimizle de başarılı projeler hayata geçiriyoruz. M Plus Türkiye olarak 2021 yılında kapasitemizi yüzde 25 artırdık. Ar-Ge merkezimizde en son teknolojilerle geliştirdiğimiz CRM ve yapay zekâ tabanlı Robotik Süreç Otomasyonu (RPA) uygulamaları ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel çözümleri, 7×24 kesintisiz teknik destek hizmeti ile birlikte sunuyoruz” dedi.

Ana hedefte büyüme var

Bir müşteri deneyim merkezi olarak hizmet veren M Plus Türkiye, M+ Group’un en büyük üyesi olarak Türkiye dışında Hırvatistan, Sırbistan, Slovenya, Bosna-Hersek’te devam eden projelerine İngiltere’nin yanı sıra DACH ve Benelux bölgesinde de yeni projeler ekliyor. Müşteri deneyimini uçtan uca iyileştirecek stratejik danışmanlık çözümlerini ve kendi geliştirdiği teknoloji ürünlerini merkeze alan projeler yürüten M Plus Türkiye, sürekli gelişen dijital çözüm yelpazesi ile M+ Group’un global müşterilerine Türkiye’den teknoloji ihraç ediyor. Hızlı bu konu hakkında ise şunları söyledi:
“Bugün uzman BT kadrosu ve ürün geliştirebilme deneyimi ve becerisiyle öne çıkan M Plus Türkiye Ar-Ge merkezi, M+ Group şirketlerinin teknoloji üssü olarak konumlandırılıyor.  M+Group’un üç faaliyet alanından biri olan danışmanlık hizmetlerine de M Plus Türkiye liderlik ediyor. 100 kişilik alanında uzman nitelikli bir Ar-Ge ekibiyle çalışan M Plus Türkiye, değişen çalışma ortamlarına yönelik geliştirdiği sektöründe öncü olacak bazı projelerinin POC’sini yani ilk denemelerini de Türkiye’de yapmayı planlıyor.
• MPlus Türkiye cirosunun yaklaşık %4’ünü Ar-Ge’ye ayırıyor.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?