Çikolatanın Yerini Dijital Bayram Hediyeleri Aldı

Giderek dijitalleşen dünyada kurumsal bayram hediyeleri de yerini yenilikçi çözümlere bıraktı. Türkiye’nin lider sadakat sistemleri şirketi Momento’nun verilerine göre çalışanların portal üzerinden ihtiyacı olan ürünü dilediği zaman almasına olanak sağlayan dijital çözümlere talep yaklaşık 2 kat artarken, şirketlerin kişi başına ayırdıkları bütçeler de yüzde 50 oranında artış gösterdi.

Hibrit çalışmanın iş hayatına yerleşmesiyle şirketler kurumsal bayram hediyelerinde operasyonel maliyetleri ortadan kaldıran ve çalışanlara dilediği ürünü almasına olanak sağlayan dijital seçeneklere yöneldi. Momento Kurucusu Zeynep Dağlı Kastro, “Çikolata ve hediye çeki gibi kurumsal bayram hediyelerinin yerini günümüzde çalışanlara geniş bir yelpazede online satın alma imkânı sunan dijital çözümler aldı. Bu yıl Ramazan Bayramı döneminde dijital hediye çözümlerimize talep yüzde 80 üzerinde artış gösterdi” dedi.

Çalışan başına ayrılan bütçe yüzde 50 arttı

Şirketlerin bayram hediyesi özelinde çalışan başına ayırdıkları ortalama bütçenin de geçen yıla kıyasla bu yıl yüzde 50 arttığını ifade eden Zeynep Dağlı Kastro, “Portalımızda 30 bini aşkın seçkin markanın marketten giyime, çocuk ürünlerinden elektroniğe pek çok kategoride ürünleri yer alıyor. Fiziksel teması ortadan kaldıran uygulamamız sayesinde çalışanlar sunulan portal üzerinden online kod ile dilediği ürünü temassız, hızlı ve kolay bir şekilde alabiliyor. Bu yılki harcama alışkanlıklarına baktığımızda ise online alışveriş ve market harcamalarının öne çıktığını görüyoruz. Dijital çözümlerimize olan bu ilginin önümüzdeki yıllarda da katlanarak artacağını öngörüyoruz” dedi.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?