Dassault Systèmes’ten FIRST Robotics Competition’a Destek

Sürdürülebilir inovasyon için sanal ikiz deneyimlerini çok sayıda sektörle buluşturan teknoloji firması Dassault Systèmes, Türkiye’deki FIRST Robotics Competition’a sponsor olduğunu duyurdu. Fikret Yüksel Vakfı tarafından düzenlenen yarışma, 22-24 Mart 2024 tarihleri arasında Volkswagen Arena’da gerçekleştirilecek.

Marmara Bölge Turu’nun “Teknoloji Lideri” sponsoru olarak Dassault Systèmes, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarında eğitimi teşvik etme taahhüdünün altını çiziyor. Bu yıl CRESCENDO temasına odaklanan yarışma, sanatın (A) geleneksel STEM çerçevesine entegrasyonunu vurguluyor. Öğrencileri problem çözme ve inovasyona yönelik disiplinler arası yaklaşımları keşfetmeye teşvik ediyor. Bu kapsamda, öğrenciler projeleri için Dassault Systèmes’in 3DEXPERIENCE platformunu ve SOLIDWORKS uygulamalarını kullanabilecekler.

Dassault Systèmes Türkiye Ülke Müdürü Hakan Kul, etkinlik kapsamında 23 Mart Cumartesi günü bir açılış konuşması yapacak. Hakan Kul, geleceğin iş gücünü şekillendirmede iş birliği, kapsayıcılık ve yaratıcılığın önemini, Dassault Systèmes’in eğitimde eşitlik, çeşitlilik ve kapsayıcılık girişimlerini destekleme taahhüdünü ve teknoloji ile inovasyonun dönüştürücü gücüne olan inancını vurgulayacak.

FIRST Robotics Competition, Türkiye genelinde 18 şehirden 130’dan fazla yerel takımı ve 25 uluslararası takımı bir araya getiriyor. Bu sponsorluk aracılığıyla Dassault Systèmes, eğitimin önemini ve yarının iş gücü için gerekli becerilerin geliştirilmesini vurgulayarak yeni nesil inovatörlere ilham vermeyi ve onları güçlendirmeyi amaçlıyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?