Çevikliğin İnovasyonla Buluştuğu Nokta

Genel bulutlar için tasarlanan yeni Dell PowerFlex ve APEX Blok Depolama çözümüyle modern iş yüklerin için üst düzey verimlilik ve çoklu bulut kabiliyeti sunuyor.

Dell Technologies, yazılım tanımlı bir altyapı çözümü olan PowerFlex’in yeni sürümü PowerFlex 4.5’i duyurdu. Bu yeni sürüm, modern bir depolama deneyimi sağlarken platformun temel güçlü yönlerini geliştiriyor, önemli ölçüde verimlilik sağlıyor ve yenilikçi çoklu bulut yeteneklerini mümkün kılıyor.

Dell PowerFlex çözümü, günümüz iş yüklerinin dinamik ihtiyaçlarına ayak uydurmasıyla öne çıkıyor. Kuruluşların en zorlu koşullar altında bile güvenle hizmet verebilmelerini sağlamak için çeşitli iş yüklerini sorunsuz bir şekilde bir araya getiren performansı ve ölçeklenebilirliği sunan PowerFlex, entegre otomasyon araçlarıyla da DevOps süreçlerini kolaylaştırarak genel BT verimliliğini artırıyor.

Yazılım öncelikli bir mimariyi benimseyen PowerFlex, BT yatırımlarından elde edilen değeri optimize eden bir konsolidasyon düzeyi sunuyor. PowerFlex’in uyarlanabilirliği, hem dosya hem de blok işlemleri için hyperscaler ve konteyner orkestrasyon platformlarına kapsamlı destek sunması, çıplak metal ve hipervizörler gibi çeşitli konfigürasyonları barındırması ve bunların tümünü tek bir altyapı platformu içinde sunmasıyla öne çıkıyor. Dell Power Flex’in son sürümü ise veri yönetimi ve operasyonel çeviklik noktasında sunduğu verimlilikle dikkat çekiyor.

Verimlilikte çığır açıyor

Dell Technologies bu sürümde CloudIQ’nun PowerFlex ile entegrasyonunu daha da geliştiriyor. CloudIQ paketi artık hem PowerFlex hem de genel bulut için APEX Blok Depolama için sistem görünürlüğünü, izlemeyi ve gerçek zamanlı lisans yönetimini büyük ölçüde geliştiren bir dizi özellik sunuyor. Bu, kuruluşların sorunları proaktif olarak ele almalarını, altyapılarını optimize etmelerini ve performansı artırmalarını sağlıyor. Bu özellikler benzersiz kontrol, artan verimlilik ve veriye dayalı karar alma sürecinde gönül rahatlığı sağlıyor.

Bu geliştirmelere ek olarak, hata setlerinde daha fazla esneklik ve daha geniş bir yelpazede desteklenen işletim sistemleri için gelişmiş uyarı raporlaması da dâhil olmak üzere yönetim ve operasyonlarda da iyileştirmeler yapıldı. Bu geliştirmelerin tümü sorunsuz ve verimli bir müşteri deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Yeni sürümle PowerFlex’in konsolidasyon becerisi de daha da güçlendirildi. PowerFlex ağırlıklı olarak blok tabanlı bir depolama çözümü olmaya devam ederken, dosya kullanım durumlarını ele alma yeteneği genişletildi. Bu yükseltmeler kullanıcılara, gelişmiş kapasite için tek bir global ad alanı, birleşik depolama havuzu yönetimi, NAS Sunucularında yüzde 400 artış ve 22 kat daha fazla dosya anlık görüntüsü gibi etkileyici dosya ölçeklenebilirliği iyileştirmeleri gibi avantajlar sunuyor. Bu iyileştirmeler, kullanıcıları etkili veri yönetimi, sürekli yüksek performans ve gelecekteki büyümeye uyum sağlayacak ölçeklenebilirlik için gerekli araçlarla donatıyor.

Çoklu bulut dünyası genişliyor

Dell Technologies, çoklu bulut çalışmalarının önemli bir adımı olan APEX Block Storage for Microsoft Azure çözümünü de tanıttı. Bu çözüm kullanıcılara genel bulutta performans, ölçek ve esneklik sınırlamaları olmadan çeşitli iş yüklerini çalıştırma olanağı veriyor. Çoklu bulut ortamları ve çoklu kullanılabilirlik bölgeleri arasında sorunsuz veri hareketliliği ve birlikte çalışabilirlik sağlıyor. Olağanüstü performans, benzersiz ölçeklenebilirlik, esnek dağıtım seçenekleri ve kurumsal düzeyde dayanıklılık gibi temel özelliklerle kuruluşlar, veri tabanları ve analitikten geliştirme/test, sanallaştırma ve konteynerlere kadar çok çeşitli blok tabanlı iş yüklerini optimize edebiliyor. Bulut çevikliğiyle kendini kanıtlamış kurumsal yetenekleri birleştiren APEX Block Storage for Microsoft Azure, müşterilerin çoklu bulut ortamlarında en zorlu iş yüklerini ve SLA taleplerini karşılamak için kapasite ve performansı artırmalarını sağlıyor.

Öte yandan Dell Technologies, PowerFlex’in “Amazon Web Services (AWS) Outposts Ready” unvanını aldığını duyurdu. Dell PowerFlex ile dağıtılan AWS Outposts, “AWS Outposts-only” uygulamalarını daha yüksek performans, artırılmış depolama kapasiteleri, doğrusal ölçeklendirme ve kurumsal düzeyde kullanılabilirlik ile geliştirerek operasyonel basitlik, çeviklik ve maliyet etkinlik açısından en zorlu uygulama taleplerini karşılayabilen bir hibrit bulut çözümü sunuyor. AWS Outposts ile Dell PowerFlex’in bir arada sunulması, yerel bir Outposts dağıtımına kıyasla 12 kat daha fazla IOP sağlayabiliyor ve performans, ek bilgi işlem kaynaklarıyla doğrusal olarak artabiliyor.

AWS Outposts kullanıcıları, AWS Service Ready Programı kapsamında tamamen test edilen ve desteklenen PowerFlex depolamayı şirket içinde AWS Outposts içinde yalnızca yazılım olarak veya AWS Outposts için fiziksel bir dağıtım olarak olmak üzere iki şekilde dağıtabiliyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?