Caligo’da Yeni Chief People Officer

Veri ve analitik çözümleriyle öne çıkan yerli teknoloji şirketi Caligo’da Chief People Officer (İnsan ve Kültür Direktörü) görevine Saadet Gümüşkaptan getirildi.

Saadet Gümüşkaptan, Caligo’nun hem Türkiye’deki hedeflerine hem de yeni dönemde şirketin küresel büyüme stratejilerine katkı sağlayacak İnsan ve Kültür süreçlerinin tasarlanmasından sorumlu olacak.

İşletme alanındaki lisans eğitimini Bilkent Üniversitesinde tamamlayan Saadet Gümüşkaptan, profesyonel hayatına Ekol Lojistik İnsan Kaynakları departmanında başladı. Sonrasında Migros, pladis Global, Turkcell gibi şirketlerde İnsan Kaynaklarının çeşitli fonksiyonlarında; stratejik iş ortaklığı, çalışan deneyimi yönetimi, organizasyonel gelişim, dijital dönüşüm ve büyüme süreçlerinden sorumlu olarak görev aldı. Caligo’ya katılmadan önce Getir’de People Business Partnering Manager olarak görev yapıyordu.

Yeni görevlendirmeye ilişkin değerlendirmelerde bulunan Caligo Kurucu Ortağı Muharrem İşeri, “Yurtiçinde yürüttüğümüz başarılı çalışmalarımızın yanı sıra Caligo artık teknoloji ihracatı yapan bir şirket konumunda. Büyüme hedefimizle birlikte, son yıllarda değişim gösteren çalışan deneyimi ve yeni çalışma modelleri gibi pek çok kavramın kurum kültürümüze adaptasyonunu da önemsiyoruz. Global oyuncularda ve teknoloji şirketlerinde edindiği deneyimlerin ardından aramıza katılan Saadet’in liderliği ile şirket kültürümüzü ve organizasyon modelimizi, hizmet kalitemizin sürekliliğini destekleyecek şekilde geliştirmeye devam edeceğiz.” dedi.

Yeni göreviyle ilgili Saadet Gümüşkaptan şu açıklamada bulundu: “Uzun zamandır çalışmalarını takip ettiğim Caligo’nun stratejik hedeflerine katkı sağlayacak insan süreçleri ve uygulamalarını geliştirecek ve tüm Caligo ekosistemi ile birlikte çalışacak olmaktan mutluluk duyuyorum.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?