Huawei Petal Search ile İdeal Arama Motoru Deneyimini Keşfedin

Huawei’nin yeni arama motoru Petal Search, alışılmışın ötesine geçen şaşırtıcı özellikleriyle Huawei cihazlarının yanı sıra tüm Android kullanıcılarının beğenisine sunuldu. Petal Search ile size sunulacak yeni olanaklar, mobil cihazınızla etkileşiminizi bambaşka bir seviyeye taşıyacak.

Teknolojiye yön veren akıllı cihazlarıyla yerel ve küresel ölçekte dünyanın en başarılı markalarından biri olan Huawei’nin geliştirdiği Petal Search arama motoru, kullanıcıların aklındaki alışılagelmiş “arama motoru” algısını değiştirerek eşsiz bir deneyim yaşama fırsatı sunuyor.

Huawei ve diğer Android kullanıcılarının hızlı ve kolay bir şekilde istedikleri bilgiye ulaşmasını sağlamak için tasarlanan Petal Search, Android ekosisteminde şimdiye kadar bulunmayan iki işlevi bir araya getirerek yalnızca mobil arama motoru olarak değil, aynı zamanda farklı kaynaklardaki uygulamaları bulmanıza ve keşfetmenize yardımcı olan bir araç olarak hizmet veriyor. Böylece kullanıcılar aramak istedikleri konu ve uygulamalar için tek bir ana ekranda arama yaparken, cihazlarında yeni uygulamalar arayıp indirebiliyor veya mevcut olanları güncelleyebiliyor.

Eşsiz Mobil Arama Deneyimiyle Tanışın

Dünya genelinde 170’ten fazla ülkede 15 milyondan fazla kullanıcısı olan Petal Search ile haber, alışveriş, seyahat, spor, finans gibi birçok kategoride merak edilen son dakika haberlerini, en yakınızdaki restoranları, beğendiğiniz yemeğin tarifini, favori dizinizin son bölümünü, sevdiğiniz sanatçının son albümündeki parçaları, gelecek haftanın spor etkinliklerini kolayca bulabilirsiniz. Dahası tüm arama sonuçlarını kişisel tercihlerinize ve bulunduğunuz konuma göre özelleştirebilirsiniz.

Sıradan bir İnternet araması yapmanın çok ötesine geçen Petal Search, sonuçları karşınıza getirirken de farkını ortaya koyuyor. Örneğin herhangi bir internet sitesini ziyaret etmeden müzik dinleyebiliyor, otel rezervasyonu yapabiliyor, seçtiğiniz bir anahtar kelimeyle ilgili tüm haberleri okuyabiliyor. “Yakınımdakiler” sekmesiyle çevrenizdeki restoranları görüntüleyebiliyor, market fiyatlarına göz atabiliyor, uygun kiralık evlere haritadaki uzaklığına bakarak karar verebiliyorsunuz.

Aradığınız Tüm Uygulamalar Elinizin Altında

Uygulama bulma konusunda uzmanlaşmış eksiksiz bir arama motoru olan Petal Search, AppGallery ile doğrudan entegre çalışmanın yanı sıra Qwant ile Yandex arama motorlarının gücünü de arkasına alıyor. Birçok farklı kaynaktan uygulama araması yapabilen Petal Search, bulunan uygulamaların hangi kaynaktan yükleneceği ve Huawei’nin güvenlik testlerinden geçip geçmediği bilgisini de sonuç ekranında gösteriyor. Böylece istediğiniz uygulamayı, istediğiniz kaynaktan ve güvenlik kontrolleri önceden yapılmış şekilde indirebiliyorsunuz.

Petal Search ile arama yapılabilen üçüncü parti uygulama kaynakları arasında Aptoide, APKMonk, APKPure, APKCenter ve UpToDown yer alıyor. Petal Search, aynı zamanda indirilen ve daha önce cihazda bulunan uygulamaların güncellemelerini de kontrol ederek kullanıcıya yardımcı oluyor.

Petal Search, elinizdeki görüntülere dayanarak yapacağınız görsel aramaları da destekliyor. Beğendiğiniz görsele benzer görüntüleri ister dosya olarak Petal Search’e yükleyerek, ister akıllı telefon kameranızdan fotoğrafını çekerek görsel arama işlemine başlayabiliyorsunuz.

Güçlü İşbirlikleri, Güvenilir Arama Motoru

Petal Search, halihazırda kendi sektöründe büyük öneme sahip olan birçok markayla iş birliğini sürdürüyor. HepsiBurada, Blu TV, Puhu TV, Mynet gibi birçok önemli marka ve mecraya ait içerik Petal Search ile arama sonuçlarınıza dahil edilebiliyor.

Gizlilik konusunda AB standartlarında sertifika sahibi olan ve kullanıcı verilerini izlemeyen Petal Search, tercihe göre arama dili ve bölgesi seçebilme, arama geçmişini kapatabilme ve uygunsuz içerikleri filtreleyebilme seçenekleriyle kullanıcılarına özel bir deneyim sunuyor. GDPR uyumluluğu ePrivacy Seal tarafından onaylanan Petal Search, en yüksek veri gizliliği ve güvenliği standartlarını karşılamayı hedefliyor. Buna ek olarak, daha güvenli bir arama deneyimi için tüm kullanıcı verileri kullanıcıların kendi bölgesinde saklanıyor.

Gelişiminde Türk Mühendislerin İmzası Var

Petal Search’i rakiplerinden ayıran en yenilikçi özelliği tamamen yapay zeka ve makine öğrenimi modelleri üzerinde geliştirilmiş olması. Bunun yanı sıra Petal Search, yerelleştirme faaliyetlerine büyük önem veriyor. Projenin oldukça önemli bir kısmı, Huawei Türkiye Ar-Ge Merkezi’nde Türk mühendisler tarafından geliştirilerek ekosisteme kazandırılıyor. Türkiye’de yapılan işbirlikleriyle elektronik ticaretten havayolu şirketlerine kadar pek çok kaynaktan sunulan veriler eşliğinde arama sonuçları her geçen gün daha da zenginleşiyor.

Huawei, kullanıcılarına daha iyi bir arama deneyimi sunmak için onlardan gelen geri bildirimleri dikkate alıyor. Petal Search kullanıcıları, geri bildirimleriyle arama motorunu daha iyi hale getirirken, sık sık düzenlenen kampanyalarla hediye kazanma şansı da yakalıyor.

Petal Search uygulamasını yalnızca Huawei cihazlarınızla değil, diğer tüm Android cihazlarınızla da kullanabilirsiniz. Huawei marka telefonlar için AppGallery üzerinden, Android cihazlar için buraya tıklayarak Petal Search uygulamasını hemen indirebilirsiniz.

Telefonunuza Petal Search İndirmeniz İçin 7 Sebep

Petal Search sadece Huawei marka cihaz kullanıcılarının değil, tüm akıllı telefon ve tablet kullanıcılarının hayatını kolaylaştıracak kullanışlı özelliklerle geliyor. İşte mobil cihazınızda Petal Search kullanmanız için 7 sebep:

1. En Kapsamlı Arama Deneyimine Kavuşursunuz

Sıradan bir internet araması yapılmasının çok ötesine geçen Petal Search, her kategori ve aramaya özel sonuçları karşınıza serer. Herhangi bir internet sitesini ziyaret etmeden müzik dinleyebilir, otel rezervasyonu yapabilir, yazdığınız anahtar kelimeyle ilgili tüm haberleri okuyabilirsiniz. “Yakınımdakiler” sekmesiyle yaşadığınız yerdeki restoranları görüntüleyebilir, market fiyatlarına göz atabilir, kiralık evleri harita üzerinden mesafeye göre inceleyebilirsiniz.

2. Görsel Üzerinden Arama Yapabilirsiniz

Petal Search ile gelen en kullanışlı özelliklerden biri görsel yardımıyla arama. Sokakta yürürken bir başkasının üzerinde görüp beğendiğiniz kıyafeti nereden aldığını mı merak ediyorsunuz? Kıyafetin fotoğrafını çekin, Petal Search görsel arama bölümüne yükleyin, cevabı karşınıza gelsin.

3. Gündemi Yakından Takip Edebilirsiniz

Petal Search uygulamasını açtığınızda sizi karşılayan “Size Özel” sekmesiyle en çok aranan kelimeleri görerek gündemden anında haberdar olabilir, ilginizi çeken gündem kelimelerine tıklayarak konu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. Ayrıca bu sekmede bulunan haberler ve spor simgelerine tıklayarak en çok merak ettiğiniz güncel haberleri, maç skorlarını ve önemli istatistikleri takip edebilirsiniz.

4. Kendinizi Güvende Hissedersiniz

GDPR uyumluluğu ePrivacy Seal tarafından onaylanan Petal Search, Huawei kullanıcıları için en yüksek veri gizliliği ve güvenliği standartlarını hedefler. Buna ek olarak, daha güvenli bir arama deneyimi için kullanıcı verileri kullanıcıların kendi bölgesinde saklanır. Ayrıca güvenli arama özelliğiyle uygunsuz içerikleri filtrelemek için özel kısıtlamalar ekleyebilirsiniz.

5. Aradığınız Uygulamalara Kolayca Ulaşırsınız

Huawei uygulama arama platformu AppGallery ile entegre çalışan Petal Search ile, birçok farklı kanaldan beslenen bir uygulama araması yapabilirsiniz. Aramanız sonrası uygulamanın hangi kaynaktan yüklendiğini ve güvenilir olup olmadığı bilgisine ulaşıp uygulamayı kolayca indirebilirsiniz.

6. Sürekli Gelişen Bir Deneyim Yaşarsınız

Kullanıcı deneyimini arttırmak ve kullanıcılara daha hızlı ve daha kaliteli içerik sağlamak Petal Search’ün en önemli hedefleri arasında yer alıyor. Geliştirilen zengin içerikler, eklenen yeni özellikler ve yeni kategorilerle arama deneyiminizin her geçen gün daha da iyiye evrildiğini kendi gözlerinizle görebilirsiniz.

7. Türkiye’deki Güçlü ve Büyüyen Ekibin Desteğini Hissedersiniz

Petal Search’i rakiplerinden ayıran en yenilikçi özelliği, tamamen yapay zeka ve makine öğrenimi modelleri üzerinde geliştirilmiş olması. Bunun yanı sıra her kullanıcının kendine özgü deneyim beklentisinden yola çıkarak, Petal Search yerelleştirme faaliyetlerine büyük önem veriyor. Projenin oldukça önemli bir kısmı Huawei Türkiye Ar-Ge merkezinde Türk mühendisler tarafından geliştirilip ekosisteme kazandırılıyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?