Asus, RT-BE88U WiFi 7 Çift Bant Routerını Tanıttı

Bu yüksek performanslı router, 7200 Mbps’e ulaşan inanılmaz WiFi 7 hızları ve toplam 34 Gbps kablolu bağlantı kapasitesiyle geleceğin koşullarına hazır bir ağ altyapısı hazırlıyor.

Asus, toplamda 34 Gbps’ye kadar kablolu ağ kapasitesi sunan dünyanın ilk WiFi 7 router’ı RT-BE88U’yu duyurdu. 10 Gbps LAN/WAN portu, bir adet 10 Gbps LAN/WAN SFP+ portu ve dört adet 2.5 Gbps portu ile RT-BE88U, şimdi ve gelecekte online oyunlar, medya akışı ve daha fazlası için olağanüstü Ethernet performansı sunmaya hazır. Ürün ayrıca, 7200 Mbps’ye kadar son teknoloji WiFi 7 ağ bağlantısı sunarak, uyumlu cihazlara 4K-QAM ve çift bantlı Multi-Link Operation’ın üstün veri hızlarını getiriyor. Ek olarak, Guest Network Pro özelliği, abonelik gerektirmeyen güvenlik özellikleri ve siteler arası VPN desteği ile RT-BE88U tabanlı bir ağ esnek, güvenli ve yönetmesi kolay hale geliyor.

WiFi 7 avantajı

WiFi 7’nin temel taşlarından olan 4K-QAM ve çift bantlı Multi-Link Operation (MLO) ile Asus RT-BE88U, ağ teknolojilerinde yeni fırsatların kapısını açıyor. 4K-QAM, sinyalleri daha sıkı paketleyerek hızları artırıyor, bu da bant genişliği verimliliğini artırıyor. Böylece, veri hızları bir WiFi 6 ağının başarabileceğinden yüzde 20’ye kadar daha yüksek olabiliyor. Bu arada, Çift bantlı Multi-Link Operation (MLO), bir WiFi 7 cihazının hem 2,4 GHz hem de 5 GHz ağlarına bağlanmasını sağlayarak verimliliği artırıyor ve gecikmeyi en aza indiriyor. Bu da ağı geleceğe hazırlıyor, kullanıcılara performanstan ödün vermeden daha fazla bağlı cihazı idare etme kapasitesi veriyor.

34 Gbps’e ulaşan kablolu ağ kapasitesi

Asus RT-BE88U, hem LAN hem de WAN işlemleri için uygun olan 10 Gbps Ethernet portuna ve bir adet de 10 Gbps SFP+ portuna sahip. Ayrıca cihazda birden fazla WAN’ı otomatik olarak algılama ve destekleme özelliği bulunuyor. Ağ yapılandırmasına bağlı olarak, RT-BE88U’da dokuz adede kadar LAN portundan yararlanılabiliyor. 10 Gbps bağlantıları; NAS sunucuları ve medya sunucuları için yıldırım hızında performans sağlayarak evde sorunsuz bir veri akışı sağlıyor. Bu port dizisi, gerektiğinde bir Ethernet bağlantısının stabilitesini ve düşük gecikme süresini de sunabiliyor. Bu yüksek bant genişliği , RT-BE88U’nun yerel sunuculardaki büyük 4K veya hatta 8K video dosyaları ile çalışan profesyonellere birinci sınıf ağ performansı sunmasını da sağlayabiliyor.

Ek ağ özellikleriyle dolu güçlü bir sistem

Birinci sınıf bir router olan Asus RT-BE88U, kullanıcıların kendileri için ideal ağlarını oluşturmalarını sağlayan özelliklerle dolu geliyor. Eğer bir WAN bağlantısı kullanılamaz hale gelirse, kullanıcılar bir akıllı telefonu router’ın USB 3.0 portuna takıp ve bir 4G / 5G mobil veri bağlantısını kendi ağına aktarabiliyor. Guest Network Pro özelliği de, bir ağı IoT, VPN’ler ve çocukların güvenli kullanımı için bölümlere hızla ayırabiliyor. Bu, kullanıcıların cihazları sanal gruplara ayırmalarına ve güvenlik ve erişim için kurallar belirlemelerine olanak tanıyan VLAN desteği ile birlikte ekstra bir özellik. VPN’ler söz konusu olduğunda ise RT-BE88U, WireGuard tarafından desteklenen siteler arası kullanım sunuyor.

Eğer bir kullanıcı sadece geleneksel, güvenli bir ağ istiyorsa Trend Micro tarafından desteklenen AiProtection Pro’yu herhangi bir zamanda açıp cihazı web kamerasını ele geçirme, web sitesi kimlik avı veya fidye yazılımı gibi siber tehditlere karşı korumaya alabiliyor. Kullanıcı sadece ağını genişletmek istiyorsa ASUS AiMesh ile bu süreci kolaylaştırabiliyor. RT-BE88U, güçlü performans, güvenlik ve esneklik sunmak için baştan aşağı tasarlandı.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?