Aruba, Buluttan Yönetilen SD-Branch Çözümünü Duyurdu

Buluttan yönetilen SD-Branch çözümü, tek bir kontrol noktasından basit, güvenli ve optimize deneyim sağlıyor.

Bir Hewlett Packard Enterprise şirketi olan Aruba, müşterilerin, bulut, IoT ve mobilite gereksinimlerini karşılamak için şube ağlarını modernize etmelerine yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış yeni bir yaklaşım olan Software-Defined Branch (SD-Branch) çözümünü duyurdu. Bulut tarafından yönetilen yeni SD-WAN, kablolu ve kablosuz ağ çözümlerinin, içeriğe dayalı politika uygulamasıyla birlikte güvenli bir şekilde entegrasyonu, yönetim sürelerini ve işletme ve sermaye harcamalarını önemli ölçüde azaltırken, BT uzmanlarının gelişmiş ağı hazır olarak sunma ve uygulama performansı sağlama becerilerini de önemli ölçüde artırıyor.

Mobil ve IoT cihazları akımı, bulut tabanlı uygulamalara olan daha fazla güven ve BT bütçelerinin daralması, BT organizasyonları üzerinde büyük bir etki yaratıyor. Şube operatörleri ayrıca, farklı üreticilerin ağ ve güvenliğini yönetmek için çok sayıda farklı araç ile birlikte artan karmaşıklık ve verimsizlikler ile karşı karşıya kalıyorlar.

Aruba’nın SD-Branch çözümü, güvenli ve basitleştirilmiş şube bağlantısı sağlamak için, Aruba’nın gelişmiş Aruba Central bulut yönetim platformu ile SD-WAN, kablolu ve kablosuz ağ, politika uygulaması için tek bir nokta sağlamak amacıyla yeni Aruba Branch Gateways’i entegre ediyor. Bu amaca yönelik olarak oluşturulmuş birleşik çözüm, azaltılmış cihaz kaplama alanı, büyük ölçekli dağıtık kurulumların iyileştirilmiş dağıtımı ve şube müşterileri için daha düşük WAN bağlantı maliyetleri sunarak, tek bir alandaki SD-WAN sunumunun ötesinde önemli bir ilerlemeye işaret ediyor.

Aruba SD-Branch Çözümünün önemli faydaları şunlar:

• Kurumsal Ölçekte Basitlik: Bulut tabanlı yönetim, şubedeki kablolu ve kablosuz bağlantıların uzaktan, merkezi olarak sağlanmasını ve yönetimini ve SD-WAN altyapısı ile WAN ve İnternet bağlantılarını sağlar. Bu, yerinde BT gereksinimi olmaksızın, büyük ve dağıtık ortamlarda yeni servislerin ve ağ değişikliklerinin hızla gerçekleştirilmesini sağlar.

• Sınıfının En İyisi Entegre Güvenlik: Aruba güvenlik çözümleri, otomatik, şube içi granüle ve WAN politika uygulama yetenekleri sunuyor. Yeni Aruba 360 güvenlik değişim teknolojisi iş ortakları, bulut tabanlı güvenlik duvarı ve tehdit koruması sağlıyorlar.

• Optimize Edilmiş Şube Deneyimi: Uygulama, kullanıcı ve cihazın bağlamsal farkındalığı, şubede ve SaaS, mobil UC ve diğer uzak uygulamalar için WAN’da granüler QoS sunuyor. Bu, kullanıcının görevine, cihaz türüne veya konuma bakılmaksızın tutarlı bir deneyim sunmak için, şubelerin içinde ve dışında, LAN ve WAN trafiğine öncelik verilme ve yönlendirilme şekillerini basitleştirir.

Etiketler: , ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?