Adjust Mobil Büyüme Raporu Yayınlandı

Adjust, pazarlamacıların çalışmalarını farklı pazarlara genişletmelerine ve başarılı bir şekilde ölçeklendirmelerine destek olmak için mobil dünyasının büyüme potansiyelinin ayrıntılı mobil büyüme raporunu ilk kez 2019’da yayımlamıştı. 2020’de ise aynı analizi bölgesel ve sektörel trendlere uygulayarak büyümeyi daha ayrıntılı bir şekilde inceledi.

Başak Zerman

Ancak endüstri, 2020’den bu yana derin bir değişim içerisinde. Mobil pazarlama ve ölçümleme dünyası da bu değişimin bir parçası olarak kendini sürekli geliştiriyor.

Adjust Ortadoğu, Türkiye ve Afrika Satış Direktörü Başak Zerman raporla ilgili şunları söyledi:
“Geçtiğimiz üç yıl içerisinde mobil ekosistem, Apple’ın iOS 14.5’i kullanıma sunmasıyla büyük zorluklar yaşadı ve bu değişim devam ediyor. Hala zorluklarla dolu bir dönemden geçiyor olsak bile bu aynı zamanda büyük fırsatları da beraberinde getiriyor.

Pazarlama kararlarını alma süreci gün geçtikçe daha da karmaşık bir hale geliyor. Veri ve kullanıcı gizliliği artık mobil reklamcılığın ve attribution’ın merkezinde yer alıyor. Bu nedenle pazarlamacılar, stratejilerini ve kampanyalarını ölçümlemek veya geleceğe yönelik başarı tahminlerinde bulunmak için yeni kanalları ve daha önce görece az kullanılan toplu raporlama yöntemlerini iş akışlarına entegre etmeye başlıyor. Endüstrinin yeni nesil ölçümleme araçlarına geçişinin ön saflarında ise Adjust yer alıyor. Bu yeni büyüme pazarlaması dalgasına destek olan ve müşterilerimizin yüksek performanslı ve ölçümlenebilir kampanyalar yürütmelerine devam etmelerini sağlayan çözümler geliştirmeye devam ediyoruz.

Bu da yeni bir mobil büyüme raporu için çok iyi bir zamanlama anlamına geliyor. Adjust’ın verileri ile geliştirilen Büyüme Skorumuzu temel alan rapor, reklam verenlerin uygulamaları için en iyi performansa sahip ülkeleri ve bölgeleri bulmalarını sağlarken aynı zamanda ülkelere ve sektörlere göre en yüksek büyüme potansiyeline sahip pazarları keşfetmelerine yardımcı olmayı amaçlıyor. Veriye dayalı analizimiz, en olgun pazarlara ve henüz potansiyelinin tamamına erişmemiş yeni pazarlardaki kullanıcı kazanımına dair derin iç görüler sunuyor.”

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?