Yatırımcı ve Finansman Odaklı Risk Yönetimi ve Raporlama Belgesi

TÜSİAD Çevre ve İklim Değişikliği Çalışma Grubu bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Sürdürülebilir Finansman Alt Çalışma Grubu tarafından hazırlanan Yatırımcı ve Finansman Odaklı Risk Yönetimi ve Raporlama Belgesinin tanıtım etkinliği 13 Haziran tarihinde düzenlendi. Etkinlikte, sürdürülebilir finansman araçları ve yeşil finansmana erişimin konuları ele alındı.


Toplantının açılış konuşmasını TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜSİAD Enerji, Çevre ve İklim Değişikliği Yuvarlak Masa Lideri Cevdet Alemdar yaptı. Alemdar konuşmasında, “Sürdürülebilirliğe olumlu katkı sağlayacak yatırımların desteklenmesi büyük önem taşıyor. Ülkemizde de etkin bir yeşil yatırım portföyünün geliştirilmesi için üretimde kaynak verimliliğinin ve döngüselliğin finansal olarak desteklenmesi kritik önemde. Bu süreçte KOBİ’lerimiz de dahil olmak üzere iş dünyası için finansmana erişimde önemli fırsatlar bulunuyor” dedi.

Açılışın ardından, Yatırımcı ve Finansman Odaklı Risk Yönetimi ve Raporlama belgesinin sunumunu TÜSİAD Sürdürülebilir Finansman Alt Çalışma Grubu Başkanı Derya Özet Yalgı yaptı.

Moderasyonunu TÜSİAD Çevre ve İklim Değişikliği Çalışma Grubu Başkanı Fatih Özkadı’nın üstlendiği panel oturumuna ise Akbank Yatırım Bankacılığı Bölüm Başkanı Hakan Birhan, Garanti BBVA Sürdürülebilir Finans Yönetmeni Irmak Kara Gül, TSKB Finansal Kurumlar ve Yatırımcı İlişkileri Müdürlüğü Grup Yöneticisi Can Ülkü ve Yapı Kredi Kurumsal İletişim Direktörü Arda Öztaşkın konuşmacı olarak katıldı.

TÜSİAD Yatırımcı ve Finansman Odaklı Risk Yönetimi ve Raporlama Belgesi’ne buradan erişebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?