Xsolla, Küresel Erişimini Asya’ya Genişletiyor

Xsolla, hem Çin’in hem de dünyanın en büyük şirketlerinden Alibaba’nın kendi içinde geliştirdiği resmi ödeme aracı olan Alipay ile anlaşma yaptığını duyurdu. Xsolla, dünya çapında tüketicilere hizmet veren, küresel sınır ötesi mobil ödeme ve pazarlama çözümleri paketi olan Alipay+’ı ödeme sitemine entegre edecek.

Dünya genelindeki mobil oyun geliştiricilerinin daha fazla coğrafyada oyunculara ulaşmalarına yardımcı olan Xsolla, ödeme sisteminde bir yeniliğe daha giderek dünyada mobil ödeme sektörünü domine eden Alipay ile iş birliği yaptı. Xsolla’nın Hindistan’daki genişlemesinin ardından başlayan ortaklık, yalnızca bu bölge ile sınırlı kalmıyor. Güney Kore’de bulunan ofisiyle sekiz yıldan daha uzun süredir Asya’da faaliyet gösteren marka, 2022’nin başlarında, Pekin, Çin, Kuala Lumpur, Malezya ve Japonya’da da etkisini artırmaya devam ediyor.

Ortaklık, yerel ödemeye olanak tanıyacak

Xsolla, Alipay+ çözümleri, Güneydoğu Asya pazarına doğrudan entegrasyon yoluyla dijital cüzdanları ve diğer ödeme yöntemlerini kapsayacak. Bu ortaklık, Xsolla’nın Enterprise, Mid-Tier ve Indie oyun ortaklarına, müşteri hedefli pazarlama promosyonları sağlamalarına, oyunları ve oyun içi öğeleri için tercih ettikleri yerel ödeme yöntemleriyle ödeme yapmalarına olanak tanıyarak yeni oyunculara ulaşmasına katkı sağlayacak.

Etiketler:

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?