WatchGuard Yüksek Performanslı Firebox M Serisi Cihazlarını Duyurdu

WatchGuard Technologies; yeni Firebox M290, M390, M590 ve M690 birleşik tehdit yönetimi cihazlarını kullanıcılar ile buluşturuyor. Yüksek performanslı Firebox M Serisi cihazlar, WatchGuard Unified Security Platform için güvenlik, performans, esneklik ve görünürlüğü bir araya getiriyor.

WatchGuard Technologies; yeni Firebox M290, M390, M590 ve M690 birleşik tehdit yönetimi cihazlarının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için uygun fiyatlı ve son derece yetenekli bir çözüm olan bu yeni Firebox cihazlar, şifrelenmiş ve HTTPS trafiğini işleyebilecek işlem gücüyle daha fazla güvenlik sağlarken, şimdiye kadarki tüm orta sınıf Firewall cihazlarına göre de en hızlı performansı sunuyor. Ayrıca, yeni genişletilebilir bağlantı noktaları ve WatchGuard Cloud ile sağlanan entegrasyon bu güvenlik duvarlarının, müşterilere ve hizmet sağlayıcı ortaklara ait değişen ağ ve güvenlik ihtiyaçlarını karşılamak için gereken esnekliği sunmasını sağlıyor.

“Yeni Yüksek Performanslı Firebox M Serisi Cihazlarla Yönetim Basitleşiyor”

“Tehdit ortamı geliştikçe, ağlarını güvence altına almak isteyen kuruluşlar için performans ve esneklik kritik öneme sahiptir. Son Çeyrek 2021 İnternet Güvenliği Raporumuz, kötü amaçlı yazılımlara saldıran ağların yüzde 91’inden fazlasının şifreli olduğunu tespit etti.” ifadelerine yer veren WatchGuard Baş Güvenlik Sorumlusu Corey Nachreiner, “Bu nedenle, küçük ve orta ölçekli kuruluşlar veya onlara hizmet veren iş ortakları için genel performansı olumsuz etkilemeden şifreli trafiği işleyebilen güvenlik çözümlerine sahip olmak çok önemlidir. Yeni orta sınıf M Serisi cihazlarımız bu yeteneği sağlıyor ve WatchGuard Birleşik Güvenlik Platformumuzun (USP) bir parçası olarak bu çözümlerin dağıtımını ve sürekli yönetimini basitleştirmek için araçlar sağlıyor” açıklamalarında bulundu.

WatchGuard’ın platformlar arası entegrasyon taahhüdünün bir başka örneğinde ise WatchGuard Cloud’dan bu yeni Firebox’ları dağıtmanın, yönetmenin ve politikalar oluşturmanın kolaylaştığı görülüyor. Hizmet sağlayıcılar, şablonlar aracılığıyla yapılandırmaları birden çok cihaz ve istemci arasında paylaşabiliyor ve cihazları Cloud üzerinden uzaktan dağıtabiliyor. Günlük verilerinin 30 günlük tutarlı bir görünümü, hızlı günlük araması ve otomatik raporlama ise görünürlüğü büyük ölçüde artırıyor. Ek olarak yeni Firebox cihazları, geleneksel olarak karmaşık güvenlik yönetimini büyük ölçüde basitleştirmek için AuthPoint çok faktörlü kimlik doğrulama, WatchGuard Wi-Fi Access Points ve ThreatSync uç nokta ağ hizmetleri dahil olmak üzere WatchGuard portföyündeki diğer çözümlerle sorunsuz bir şekilde entegre olabiliyor.

Firebox M Serisi Cihazların Sunduğu Avantajlar

Yeni Firebox M290, M390, M590 ve M690 cihazları, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli iyileştirmeler ve avantajlar sunuyor:

1. Daha hızlı ve daha güçlü. Her cihaz, günümüzün kötü amaçlı yazılımlarını tespit etmek için gerekli olan (en son İnternet Güvenlik Raporu’nda gösterildiği gibi) HTTPS içerik inceleme verimini optimize etmek için tasarlanıyor.

2. Esnek ve geleceğe dönük. Modül genişletme yuvaları ve mevcut genişletme modülleri ekleme yeteneği ağ geliştikçe uyum esnekliği sağlarken, mevcut ihtiyaçları karşılamak için özelleştirilmiş bağlantı noktası yapılandırmasına olanak tanıyor. İsteğe bağlı POE+ bağlantı noktaları (yalnızca M590/M690) güvenlik kameraları veya WatchGuard’ın USP Wi-Fi Access Points gibi diğer cihazları bağlamayı ve bunlara güç sağlamayı kolaylaştırıyor.

3. Dağıtımı ve yönetimi kolay. WatchGuard Cloud; Cloud’dan dağıtım, izleme, raporlama ve cihaz yönetimi sağlıyor. RapidDeploy dağıtımı kolaylaştırıyor. Bunun için kurumların sadece cihazı açması ve internete bağlaması gerekirken, geri kalan işlemler herhangi bir yerden uzaktan halledilebiliyor.

4. Güvenilir. Yedekli güç kaynakları maksimum kullanılabilirlik sağlıyor (yalnızca Firebox M590 ve Firebox M690).