Vitel İK Yatırımlarını Hızlandırdı

Vitel, büyümesini sürdürüyor. Yeni transferlerle ekibini güçlendiren firma, pazarlama ekibine sektörün deneyimli isimlerinden Ayça B. Harmancıoğlu ve Çiçek Doğan’ı dahil etti.

Vitel, insan kaynağı yatırımları ile dikkat çekiyor. Kurumsal pazarlama ve iletişim birimini, sektörün deneyimli isimleri olan Ayça B. Harmancıoğlu ve Çiçek Doğan’a emanet eden firma, hızlı ve istikrarlı büyümesini 2021 yılında da sürdürmeyi hedefliyor.

Ayça B. Harmancıoğlu, Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun olmasının ardından Londra’da Pazarlama ve Finans alanında yüksek lisans yaptı. İş hayatına Netsis’de başlayan Harmancıoğlu, 2003-2009 yılları arasında Londra Camden Town’da Satış Müdürü olarak görev aldı. 2009 yılında Multilingual Interpreting Services firmasına transfer olan Ayça B. Harmancıoğlu, Finans Müdürü olarak çalışmalarına devam etti. Prolink bünyesinde 2011-2020 yılları arasında Pazarlama İletişimi ve Ürün Müdürü pozisyonlarında önemli birçok projeye imza atan Harmancıoğlu, 2020 yılında Pazarlama Müdürü olarak Vitel Ailesi’ne katıldı.

Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi, İktisat Fakültesi’nde çift anadal programında, tamamlayan Çiçek Doğan, İstanbul Üniversitesi Uygulamalı İletişim, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Anabilim Dalı’nda yüksek lisans yaptı. Ardından Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünde doktorasını tamamladı. Halen Sorbonne Üniversite’nde post doktora çalışmalarına devam etmekte olup akademik hakemlik yapan Çiçek Doğan, iş hayatına Accenture- Unilever ortaklığında, iç iletişim ve etik yönetimi uzmanı olarak başladı. Bu alandaki tecrübelerini hem bilişim hem de farklı sektörlerde devam ettiren Çiçek Doğan, uzun süre Zyxel Türkiye’de kurumsal iletişim ve reklam uzmanı pozisyonunda, kurumsal iletişim stratejisi, dijital pazarlama ve sosyal sorumluluk alanında birçok projeye liderlik etti. 2014-2019 yılları arasında Platin Bilişim’de Marka ve Pazarlama Müdürü, ardından Ethica Sağlık Grubunda İletişim Direktörü olarak görev alan Doğan, aynı zamanda Arizona’da SFER yayınlarına aktif yazar olarak destek vermektedir. Çiçek Doğan 2020 yılında Kurumsal İletişim Müdürü olarak Vitel bünyesine dahil olmuştur.

Bilişim sektörünün tanınmış iki ismi; Ayça B. Harmancıoğlu ve Çiçek Doğan, dinamik ve sinerjisi yüksek bir ailenin üyesi olmaktan gurur duyduklarını, dijital dönüşüm projelerine liderlik eden Vitel’in 2021 yılında değer üretmeye odaklanacağını belirtti.

Çiçek Doğan ve Ayça B. Harmancıoğlu, yaptıkları ortak açıklamada şu bilgileri verdi:
“Salgın süreci, dijital dönüşüm yol haritasına sahip olmanın önemini gözler önüne serdi. Vitel olarak biz de hizmet verdiğimiz kurumları ve tüketiciyi daha iyi anlamak için dijital kanallara yönelik yatırımlarımızı artırdık. Müşteri deneyimini iyileştiren, müşteri yolculuğuna, insan deneyimine ve toplumsal faydaya odaklanan firmalar, yeni düzende rekabet avantajı elde edecek. İletişimde değer temelli itibar yönetimi anlayışını benimseyen kurumlar kazançlı çıkacak.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?