Vertiv 230V NetSure Invertör Serisini Pazara Sundu

Sistem, ortak bir akü ile 14,4 kW AC ve 24 kW DC’ye kadar destekliyor, böylece ağın ucunda karbon ayak izini azaltıyor ve enerji tasarrufu sağlıyor.

Vertiv, AC ve DC yükleri ortak bir akü bankasıyla tek bir alt kabinde besleyen, yerden tasarruf sağlayan bir sistem olan Vertiv NetSure Invertör serisini, pazara sundu. Sistem, tek bir kontrol ünitesi kullanarak ortak bir platformdan DC ve AC gücü sağlayarak DC güç sistemi ve invertör için ayrı bir kontrolör ihtiyacını ortadan kaldırıyor. 230 VAC sistemi Asya, EMEA ve Latin Amerika pazarlarında yerini aldı, 120 VAC sistemi ise 2022 yılı başında Amerika pazarında kullanıma sunulacak.

Vertiv’in hem AC hem DC güç çözümlerinden oluşan uzun geçmişine ve geniş portföyüne dayanan NetSure Inverter serisi; bir AC ve DC dağıtım paneli, NetSure Kontrol Ünitesi ve eSure doğrultucular ve invertörlerden oluşan tam entegre bir sistem. Uyum içinde çalışan sistem AC şebeke ve DC akü kaynakları arasında sıfır aktarım süresi sağlayarak kritik yükler için son derece güvenilir bir yedekleme sağlıyor. NetSure invertör modülü, 1,4 W/cm3 ile sınıfının en iyi güç yoğunluğuna sahip modülü olarak ön plana çıkarken, yüzde 96,3’e varan en yüksek verimliliği sağlayarak düşük bir karbon ayak izi yaratıyor. Modül, rutin bir şekilde yerleştirileceği 80 santigrat dereceye kadar yüksek sıcaklıktaki ortamlar, özellikle de telekomünikasyon erişim alanında ve ağın kenarındaki ortamlar için sertleştirilmiş durumda.

“5G’nin benimsenmesi genişledikçe ve erişim siteleri ve edge dağıtımlar dahil olmak üzere geleneksel DC destekli ortamlara daha fazla bilgi işlem dahil edildikçe hem AC hem DC yüklerini güvenilir ve verimli bir şekilde yönetme ihtiyacı artıyor” diyen Vertiv Küresel DC Güç Teklifleri Direktörü Henrik Nilen, sözlerini şöyle sürdürüyor:
“Sayıları artan edge siteleri için kullanılabilirlik anahtar unsurken alan da çok değerli. Hem AC hem DC yükleri destekleyen tek bir akü bankası ve pazar lideri invertör modülü güç yoğunluğu ile Vertiv NetSure invertör sistemi alanı optimize ederken olağanüstü saha kullanılabilirliği de sağlayacak.”

Tek bir kontrol sistemiyle NetSure Invertör serisi, ek ekipman ihtiyacını ortadan kaldırıp, bakım maliyetlerini düşürürken ağ operatörleri için ek eğitim ve ek kontrollere yatırım gerektirmiyor.

Hem AC hem DC yüklere net bir görünürlük sağlayarak daha doğru kapasite planlaması, yönetimi ve maksimum kullanılabilirlik sağlıyor.

Mevcut DC güç siteleri için tümü 1U yüksekliğinde 19 inç genişliğinde bir alt kabinde üç invertör modülü, AC dağıtımı ve bir kontrol ünitesi dahil olmak üzere tam ön erişime sahip bir NetSure invertör sistem eklenti kaseti yer alıyor.

Vertiv, AC ile çalışan BT altyapı çözümleri ve DC ile çalışan telekom altyapı çözümlerinden oluşan geniş portföyüyle hem AC hem DC gücünde uzun bir geçmişe sahip. Bu derin uzmanlık, Netsure Invertör Serisinin ve endüstrinin en güç yoğun invertör modülünün geliştirilmesinde kritik öneme sahip.