Veeam, Pure Storage ile Yeni Entegrasyonu Duyurdu

Veri erişilebilirliği ve all-flash büyük şirket depolamasının liderleri, modern iş yükleri için birleşik entegre çözümleri ile iş sürekliliği, çeviklik ve zeka sunuyorlar.

Veeam Software ve all-flash depolama platformu Pure Storage, modern büyük ölçekli şirketlere iş sürekliliği, çeviklik ve iş süreçlerini akıllı hale getirecek Veeam Availability Platform ve Pure Storage Flash Array arasındaki yeni ve güçlü entegrasyonu duyurdu. Pure Storage Flash Array’in bulut dostu depolama yetkinliklerinin Veeam Availability Platform ile entegrasyonu, günümüzün dijital dünyasındaki ortak tüketiciler için her çözümü çok daha değerli hale getiriyor.

Veeam Ürün Stratejilerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Danny Allan depolama entegrasyonunu Veeam Availability Platform için kilit öneme sahip bir yetkinlik olarak değerlendiriyor. Allan “Yedekleme ve kurtarmayı geliştiriyor. Daha fazla çeviklik, daha kısa zamanda pazara çıkış, düşük maliyetler, daha az risk ve iyileştirilmiş operasyonel yönetimi de içeren değerleri elde edecek yeni yollarla üretim verisinden faydalanacak şekilde dijital büyük ölçekli şirketleri güçlendiriyor. Pure Storage ile gerçekleştirdiğimiz iş ortaklığı sayesinde müşterilerimizi rekabette avantaj sağlayacakları esaslı bir çözümle tanıştırıyoruz” açıklamasında bulunuyor.

Veeam ve Pure Storage’ın yeni entegrasyonu, gelişmiş kurtarma SLA’leri ile sorunsuz çalışan, günümüzün kesintisiz çalışan şirketlerinin ihtiyaçlarına cevap vermek için tasarlandı:

-​ Depolama Snapshot’larından Veeam Backup ile üstün veri koruma ve yedekleme performansı: Ortak müşteriler Pure Storage snapshot’larını kullanarak üretim ortamlarındaki etkiyi azaltabilir ve RPO’ları belirgin şekilde geliştirmek için daha sık yedekleme yapabilirler. Ayrıca kurumlar, daha çok ve daha sık kurtarma noktaları yaratacak snapshot-only işleri yaratabilirler.

– Depolama Snapshot’ları için Veeam Explorer ile çok daha hızlı ve etkili kurtarma: Kurumlar, çok daha hızlı RTO’lar için doğrudan Pure Storage snapshot’larından hızlı ve etkili bir şekilde tek tek öğeleri ya da komple sanal makineleri kurtarabilirler.

-​ Veeam DataLabs (önceden Veeam Virtual Labs olarak bilinen) ile üretim veri kopyalarına kolay erişim: Kurumlar, test ve geliştirme için üretim iş yükünün kopyalarından yararlanacak isteğe bağlı izole test ortamı yaratmak, analitik ve iş değişimini yönetecek güvenlik için Pure Storage snapshot’ları kullanabilirler.

-​ Hızlı Kurtarma: Ortak müşteriler, en başından itibaren sektörün, yapılandırılmamış veri için tasarlanmış ilk büyütülebilir depolama sistemi olan Pure Storage Flash Blade ürününü Veeam Ready Repository olarak kullanarak, kurumların tüm Veeam yazılım yetkinliklerinden faydalanmalarına imkan veriyor. Bu ortak çözüm, veri geri yükleme zamanını özellikle büyük veri setleri ve kritik uygulamalar için günlerden dakikalara düşürüyor.

Ek olarak kurumların büyümesi ve dijital kazançlarını korumalarına imkan veren bir birleşik altyapı (CI) çözümü olan Pure Storage FlashStack™ Veeam ile kullanılarak CI erişilebilirliğini Veeam Availability Platform ile en üst düzeye çıkartabilir.

Pure Storage’ın ABD’deki ilk MSP İş Ortağı ve Platin Veeam Bulut & Hizmet Sağlayıcı (VCSP) İş Ortağı olan Involta, LLC’nin Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Mike Meloy, Involta’nın Yönetilmiş Hizmetler Alanı’ndaki başarısının anahtarı olarak Pure Storage ve Veeam ile yaptıkları güçlü stratejik iş ortaklığını gösteriyor. Meloy “Görevimiz, kritik iş çıktıları elde etmek için ağırlıklı olarak BT’ye bel bağlayan kurumlar için BT zekasını ve uçtan uca altyapıyı basitleştirmek. Veeam ve Pure Storage, varolan sistemlerimizin daha iyi ölçeklendirilmesinin yanı sıra daha fazla performans ve daha küçük yedekleme ve kopyalama pencereleri sağlıyor. Bu API-seviyesi entegrasyon, belirgin bir şekilde veri koruma tasarımlarımızdaki karmaşayı azaltıyor. Böylece müşterilerimiz üretim için çok daha hızlı bir şekilde ayağa kalkabiliyor ve ağ bant genişliği kullanımı da azalıyor. İstediğiniz anda zamandan ve kaynaklardan tasarruf edebiliyorsunuz ki bu da iyi bir şey” açıklamasında bulunuyor.