Veeam, Gartner’ın 2017 Veri Merkezi Yedekleme ve Kurtarma Yazılımı Magic Quadrantı’n Liderler Quadrantı’nda Yer Aldı

Veeam, liderler quadrantında uygulama yeteneğini ve vizyonunun bütünlüğünü geliştirdi.

Şirketlerin kesintisiz çalışabilmesine yönelik çözümlerin yenilikçi tedarikçisi Veeam Software, Gartner, Inc.’in 2017 Veri Merkezi Yedekleme ve Kurtarma Yazılımı Magic Quadrantı’nda geçen yılın ardından bu yıl da liderler quadrantında yer aldığını duyurdu. Şirket, Liderler quadrantında Vizyonunun Bütünlüğünü ve Uygulama Yeteneğini geliştirerek Veritas, IBM ve Dell’in ardından Depolama Yönetimi’nde 2016’nın en büyük küresel Yedekleme ve Kurtarma Yazılım tedarikçisi sıralamasında 4. oldu.

2017 “Veri Merkezi Yedekleme ve Kurtarma Çözümleri Magic Quadrantı”’nın son olarak yayınlanan ve yedekleme ve kurtarma pazarında yüzlerce tedarikçinin yer aldığı bu rapor dünya genelinde orta üst pazarda ve büyük şirket ortamlarında varlığı çok güçlü olan şirketlere odaklanıyor.

Veeam Eş CEO’su ve Başkanı Peter McKay, Veeam’in lider olarak konumlandırılmasının bu dijital dönüşüm çağında geleneksel yedekleme tedarikçilerine olan ilginin ve beğeninin kaybolmaya başladığının bir göstergesi olduğunu belirtiyor. McKay “Quadrantın sağ bölümünden yukarı doğru olan hareketimiz vizyonerlik ve inovasyon kabiliyetindeki en büyük ilerleme. Çoklu bulut ve hibrit bulut ortamlarıyla büyük şirketlere yönelik kesintisiz çalışırlık çözümlerinde liderliğe yükselerek rakiplerimizi geride bıraktık. Eğer ürünleriniz güvenilir değilse, özellikler ve fonksiyonellik açısından zengin değilse ve günümüzün kesintisiz olarak çalışan dijital dünyasının ihtiyaçlarını ve taleplerini karşılayamazsa her ay ortalama 4 bin yeni müşteri kazanamazsınız. Veeam önümüzdeki yılın başlarında piyasaya çıkması beklenen yeni Veeam Availability Suite v10 ile bulut odaklı bir geleceğe yönelik ortaklıklarımızı güçlendirirken müşterilere amaca uygun çözümler sunarak vizyonunu yenilemeye, gerçekleştirmeye ve ilerletmeye devam edecektir.” açıklamasında bulundu.

Veeam çok yakın zamanda açıkladığı finansal sonuçlarında son 9 yıldır devamlı olarak çift haneli büyüme gerçekleştirdiğini ve geleneksel yedekleme sağlayıcılarından büyük ölçüde pazar payı kazandığını duyurdu. Ayrıca 2017’nin ikinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı döneminde göre ciroda yüzde 27 artış gerçekleştirirken tüm bu sonuçlar Veeam’in kesintisiz çalışırlık çözümlerinin gücünü ve artan pazar payını gösteriyor. Veeam ayrıca büyük şirket çözüm iş ortağı portföyünü güçlendirecek Pure Storage, Nutanix ve IBM Bluemix entegrasyonlarını da içeren sayısız ortaklık da gerçekleştirdi.