Veeam 2021’i Yüzde 27 Büyüme ile Kapattı

Arka arkaya 16’ıncı kez iki haneli büyüme elde eden Veeam’e CEO olarak katılan Anand Eswaran, şirketin gelişmesine ve büyümenin bir sonraki aşamasına liderlik edecek.

Veeam Software, yıllık sürekli gelirinde (ARR) geçtiğimiz yıla kıyasla yüzde 27 büyüme elde ederek 2021’de de iki haneli büyüdüğünü duyurdu. Şirket, 2021’i bugüne kadarki en başarılı yıl olarak değerlendirdi.

Veeam sadece gelir rekoru kırmakla kalmadı, aynı zamanda 2021’i dünyanın 2’inci veri koruma şirketi olarak kapattı. 2021 Magic Quadrant for Enterprise Backup and Recovery Solutions’da art arda beşinci kez lider oldu ve Veeam Availability Suite ile geçtiğimiz yıla göre yüzde 36’yı aşan büyüme elde etti. Ayrıca, beklenenden daha hızlı bir şekilde büyüyen Veeam Backup for Microsoft Office 365’de geçtiğimiz yıla oranla yüzde 73 büyüdü.

IDC’nin, Hizmet Olarak Veri Koruma (DPaaS) pazarının toplam harcamalarının 2025 yılına kadar 18,4 milyar dolara ulaşmasını beklediğini ifade eden Veeam CEO’su Anand Eswaran: “İşletmelerin fidye yazılımlarından, siber saldırılardan, uyumluluk ve yeni regülasyonlardan ve uzaktan çalışma ortamlarının karmaşıklığından korumak için artık her zamankinden daha fazla veriye sahip olduğu gerçeği ve mevcut küresel durum göz önüne alındığında, Pazar fırsatlarının öngörülenden çok daha fazla olduğunu düşünüyorum. Veeam, genel pazar olgunlaşmasının önüne geçerek çok hızlı büyüyor ve veri ekosisteminin merkez üssünde sağlam bir şekilde yer alıyor. Bu, çalışanlarımız ve şirket kültürümüz, gelişim ve inovasyon hızımız ve iş ortaklarımızla gerçekleşen müşteri beklentilerini aşan ve güven inşa eden işbirliklerimiz için bir kanıttır” dedi.

EMEA Genel Müdürü (GM) ve Kıdemli Başkan Yardımcısı (SVP) Daniel Fried; “2021, iş ve endüstri liderliği açısından Veeam için inanılmaz bir yıl oldu. EMEA bölgesinin 2021’de yıllık sürekli gelirini (ARR) yüzde 28 büyümeyle çift haneli kapatması olağanüstü bir başarı. Dikkat çekici ve çok değerli ProPartner Ağımızla daha da yakın ilişkiler geliştirirken müşterileri desteklemenin ötesine geçen EMEA ekibiyle daha fazla gurur duyamazdım” dedi ve sözlerini sürdürdü: “2022’de, şirket içi çözümler veya Veeam destekli bulut hizmetleri sunarak, tüm müşteriler için kalıcı lisanslardan aboneliklere sorunsuz bir geçiş sağlayacak ve kurumsal segmente artan oranda odaklanarak büyüme yörüngemizi hızlandırmaya devam edeceğiz.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?