UiPath, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Anlaşması Tamam

UiPath, ülkemiz gençlerinin otomasyon ve yapay zeka becerilerinin gelişimini hızlandırmak için Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları ile şş birliği anlaşması imzaladı.

UiPath, Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları, Bahçeşehir Üniversitesi ve Bahçeşehir Teknoloji Transfer Ofisi ile İstanbul’da bir Akademik İş Birliği anlaşması imzaladığını açıkladı . Ayrıca, Bahçeşehir Üniversitesi, şirketin 8-18 yaşındaki öğrencileri kapsayan Automation Ready Youth (Gençler için Otomasyon) ismindeki programını da kapsayacak bir anlaşma imzaladı.

Her iki anlaşma ile Türk gençlerinin dijital yeteneklerin gelişmesine, mevcut ve gelecekteki iş ortamına hazırlanmalarına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

UiPath Academic Alliance iş birliği sayesinde, konsorsiyumdaki beş üniversite ve Bahçeşehir koleji K12 okulları 200.000 öğrenciyi Robot Yazılımlar ve Yapay Zeka konusunda eğitecek. UiPath, fakültelere hem teknik hem de teknik olmayan öğrenciler için bir RPA müfredatı, eğitimciler için kılavuzlar ve öğrenim materyalleri ile laboratuvar çalışmalarına erişim sağlayacak. Üniversitelerin müfredatı öğrencilere tanıtmasını sağlamak için, UiPath ayrıca her türlü desteği verecek.

Robot Yazılımlar ve Yapay Zeka gibi kritik bir STEM becerisine erişim sağlamak amacıyla, UiPath Academic Alliance programı, genç öğrencilere ve deneyimli profesyonellere, UiPath’in bilgi ekosistemine erişerek geleceğin iş ortamına hazırlanmalarını hedefliyor. UiPath Academic Alliance programı, UiPath’in önümüzdeki üç yıl içinde küresel olarak bir milyondan fazla öğrenci ve bin okula hizmet etme hedefini gerçeğe dönüştürmeyi amaçlamaktadır.

Automation Ready Youth, UiPath’in 8-18 yaş arası çocuklara ve gençlere otomasyon teknolojisini öğretme, geleceğin işleri için gerekli kişisel ve profesyonel becerileri geliştirme konusunda amaçladığı bir eğitim programıdır.

İmza töreninde, UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, ‘’Bu iş birliği, ülkemiz için çok önemli bir fırsat. Bugün itibariyle, prestijli eğitim kurumlarının, gençlerin dijital becerilerini geliştirmeleri konusunda öne çıktıklarını görmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Birkaç yıl içinde, şirketler bu yetenekli gençleri rekabetçi bir ortamda avantaj sağlamak ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak için arayacaklar” dedi.