SIT, 2020’de Eksiksiz Bir Eğitim Ekosistemi Haline Geldi

Geçtiğimiz yıl açılışında Enterprise Next‘in de yer aldığı SIT (Schauffhausen Institute of Technology), büyümeye devam ediyor. SIT’de 2021 hedefi ise yeni bir yerleşke.

Geçen sene İsviçre’nin Schaffhausen kantonunda açılan SIT (Schauffhausen Institute of Technology), hızla büyüyor. SIT’de yeni hedef ise yurtdışında bir yerleşke daha açmak. SIT’in ekosistemi, 2020’deki ana faaliyetlerini sunarken, gelecek yıl için iddialı genişleme planlarını ortaya koydu. Artık sadece bir enstitü değil, küresel etkiye sahip benzersiz bir eğitim ekosistemi olan SIT, bilim, araştırma, eğitim ve iş dünyasını 8 projede başarıyla birbirine bağlıyor. SIT topluluğu da 1864 başvurudan 42 yeni yüksek lisans öğrencisiyle büyüyor.

Artık sonuna yaklaştığımız 2020’de tüm SIT ekibi gözünü ekosistemin planlarına iyi bir temel sağlayan faaliyetlerle dolu bir yıl olması beklene 2021’e çevirmiş durumda. Bir yıldan kısa bir süre içinde enstitü, bilgi birikimine yön veren benzersiz bir ekosisteme dönüştü. yeni başlatılan eğitim programları aracılığıyla bilim yoluyla çeşitli biçimler ise şöyle:

• Bilgisayar Bilimi ve Yazılım Mühendisliğinde SIT Ustaları
• SIT Akademisi tarafından yöneticiler için Çevrimiçi Siber Güvenlik Kursu
• Eğitim ve araştırma için SIT Alemira dijital öğrenme ekosistemi
• Çocuklar için SIT Programlama Okulu
• SIT Otonom danışmanlık.

Büyüme devam edecek

Önümüzdeki yıl, SIT liderliği hem projeler hem de coğrafya açısından daha da büyük bir genişleme planlıyor. SIT Ekosisteminin Kurucusu ve Kilit Yatırımcısı Serguei Beloussov, SIT’nin bir enstitüden ekosisteme hızlı geçişini destekliyor:
“SIT, disiplinler arası yaklaşımın önemini göstererek, benzeri görülmemiş bir sağlık krizinin ortasında büyüdü. Hem ekip hem de öğrenciler, ekosistemi gelecekteki genişleme için çok iyi konumlandıran dönüştürücü bilimi değişimin itici gücü olarak görüyor.”

SIT STAR yarışması

SIT Masters, 2019 grubunun mezun olmasını bekliyor. 8 öğrencinin tamamı SIT’in çift programına katıldı ve şu anda tez yazımı aşamasındalar. SIT’ye 2020’de 22 ülkeden 42 öğrencinin alımı planlanıyor. Özellikle, enstitünün 2020 final turunda 416 yarışmacıyı test eden çevrimiçi bilgisayar bilimleri yarışması SIT STAR Contest sayesinde bunlardan 7’si SIT Masters’a kabul edildi.

Bir sonraki SIT STAR Yarışması Şubat 2021’de gerçekleşecek ve yarışmacıları 1 Şubat – 7 Şubat tarihleri arasında alıştırma turu için bir araya getirecek. SIT STAR Yarışması Finali 10 Şubat’ta yapılacak. Yarışma kayıtları Ocak ayında açılacak. Yarışmayla ilgili tüm haberler enstitünün web sitesinde yayınlanacak.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?