TÜSİAD Dijital Türkiye Konferansı, “Kriz İkliminden Çıkış: Metamorfoz” Temasıyla Gerçekleşecek

TÜSİAD tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen “Dijital Türkiye Konferansı” 16 Şubat 2023, Perşembe günü 08.15 – 16.30 saatleri arasında gerçekleşecek. “Kriz İkliminden Çıkış: Metamorfoz” temasıyla düzenlenen konferansta, Cumhuriyetin ikinci yüzyılına girerken, Türkiye’nin bilgi toplumuna geçişinde küresel rekabet gücüne katkı sağlamak amacıyla dijital dönüşümden etkin şekilde faydalanabilmek için gereken Dijital Türkiye Vizyonu ele alınacak. Konferansın açılış konuşmalarını TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dijital Türkiye Yuvarlak Masası Eş Başkanları Perihan İnci ve H. Çağatay Özdoğru yapacak.

Pandemi sürecindeki zorlukları aşarken yaşadığımız hızlı dijital dönüşümle kazanılan yetkinliği korumak, geliştirmek ve olası küresel krizlere karşı dayanıklı bir gelecek inşa etmek için güçlü bir Dijital Türkiye Vizyonu önemli rol oynayacak. İnsanlığın temel ihtiyaçlarının ve doğanın krizlerle anılması, bireyleri ve iş dünyasını küresel bir kriz iklimini tartışmaya itiyor. Bu belirsiz iklimden doğacak geleceğin insanlığın yararına olabilmesi için teknoloji vasıtasıyla yeniden tanımlanan dönüşümün unsurlarını iyi anlamak gerekiyor. Teknolojinin değer zincirinin tamamında yarattığı verimliliği dikkate almak kritik önemde. Tüm bunlar, sürdürülebilirlik adına çok önemli adımlar olarak görülüyor.

TÜSİAD Dijital Türkiye Konferansı kapsamında Türk ve küresel iş dünyasından birçok değerli isim, Cumhuriyetin ikinci yüzyılında Türkiye’nin küresel rekabet gücünü desteklemeye yönelik dijitalleşme vizyonu öngörülerini paylaşacak. Türkiye’nin dijital ekonomisi, çalışma hayatının pandemi sonrası yeniden şekillenen yapısı, veri, fintek ve banka iş birlikleri, ulaşımın geleceği, yatırımcı profilinin dönüşümü dijital dönüşüm odağında ele alınacak konulardan bazıları olacak.

TÜSİAD Dijital Türkiye Konferansı’na Amazon Web Services (AWS), Esas Holding ve Index Grup ana sponsor olarak; Arçelik, Equinix, IFS, MACFit, Pegasus ve Schneider Elektrik sponsor olarak destek veriyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?