Türkiye’nin Yeni Nesil Çalışma Platformu Açıldı

Dünyanın herhangi bir değişim yaşıyor. Dijitalleşme çağında daha fazla iş modelleri fikriyle hayata geçirilen Şampiyon, tüketici destek hizmetleri konusunda yer ve zamandan bağımsız (serbest) olarak çalışmak isteyen marka elçilerini, şirketlerle bir araya getiriyor.

Türkiye’de alanında ilk olan yeni nesil çalışma platformu Champs, hizmete açıldı. Girişimcilik ekosistemi olan ve fiziksel mekanın sınırlarına ve katı mesai saatlerine bağlı kalmadan iş süreçlerini dijital girişimcilik hedef alan Şampiyonlar, firmalarla, kariyer uzmanlıkları içinde eğitimli marka elçilerini bir araya getiriyor. Telefonda ve/veya yazılı kanallar ile tüketici destek hizmetleri alanında ve kariyer yapmak isteyen marka elçilerine serbest çalışma sunarken, şirketlere ise yüksek verimlilik sağlamayı, daha az maliyetle kaliteli ve hızlı hizmet vermeyi amaçlıyor.

Katı mesai saatlerine bağlı kalmadan iş süreçleri dijitale taşınıyor

İlerleyen teknoloji ve internetin olduğu her yerden çalışma olanağının elde edilmesiyle serbest zamanlı çalışma ile kazanç sağlamanın dünya ülkelerinde çok olduğunu aktaran Champs Kurucu Yönetici Mahir Tüzün, “Champs’i hayata geçirerek serbest raporda yeni nesil iş modelleri ve çalışma şekillerinin, Türkiye’de önemli bir ekonomiyi istediklerini göstermek. Dünyanın büyük ekonomilerinde serbest zamanlı ve bağımsız çalışma büyüyen bir iş modeli. Tüketici ve firmalar da Gig (kısa iş) ekonomisine çok alışkın. Türkiye’de ise daha yeni ama hızla yaygınlaşan bir çalışma sistemi olduğunu söyleyebiliriz ” dedi.

“En yeni teknolojilerden faydalandık”

Champs platformunun çok güçlü bir alt yapıya sahip olduğunu ve en yeni teknolojilerden faydalandıklarını belirten Tüzün; “ Platformun topolojisi ve mimarisi Türk mühendisler tarafından hazırlandı. Odağımızda ise, hepimizin teknolojinin insanların hayatını kolaylaştırması oldu. Bulut üzerine inşa edilen platformumuz, açık kaynak kodun temel çözümleri, en iyi çözümleri sunan bir entegrasyon ile oluşturuldu. Teknik altyapının bir artık özelliği, esnek ve bütünleşik bir ortam sağlaması oldu. Ayrıca yüksek oranda otomasyon teknolojilerinden faydalandık ”dedi.

Marka elçileri gelirini kendi belirleyecek

Champs platformunun dinamik bir yapısı olduğunu, sadece dijital platforma üye olmalarının yeterli dile getiren Tüzün, marka elçilerinin kazançlarını da kendilerinin belirleyeceğini şu sözlerle aktardı:

“Platformdaki üyeler, sisteme girdiklerinde gelir beklentilerini ve çalışma sürelerini kendileri belirliyor. Bu sayede özgür çalışmak isteyen marka elçilerine gelirlerini maksimize etme korsan gemisi. Asgari ücretin en az 2 katı ile yetkinliklerine ve iş çıktılarına bağlı olarak 5 katı arasında kazanç sağlama bulabilecekler. Çalışan platformumuzda çalışan platformumuzda, becerilerinin ölçümlenmesi ve sonrasında güçlü ve zayıf yanlarının ortaya çıkmasıyla ortaya çıkması özelden faydalanarak uzun soluklu bir iş yolculuğuna çıkacaklar hem de gelirlerini artıracaklar. Video görüşmeler ve online eğitimlerle sürekli gelişim felsefesini uygulayacağız. Bu marka elçilerimizin daha mutlu ve üretken olmasını hedefliyoruz.”

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?