Türkiye’deki 25. Yılını Kutlayan Hilti En Büyük Lansmanına Hazırlanıyor

İnşaat el aletleri sektörünün global jenerik markası Hilti, Türkiye’deki 25. yılı kapsamında ülkemize dair önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin Hilti için en cazip pazarlardan biri olduğunu vurgulayan şirket, ülkemizin yüksek potansiyeline olan inançla yatırımlarını artan bir ivmeyle sürdüreceğinin altını çizdi. Bugün itibariyle Türkiye’de Hilti Global ile anlaşmalı üç ayrı yerel üreticisi bulunan şirket, Türkiye’nin güçlü endüstrisine dikkat çekerek önümüzdeki dönemde yerel üretim hacmini daha da genişletmeyi hedeflediğini belirtti. Binaların depreme karşı en hızlı şekilde ve optimum maliyetle güçlendirilmesi için çalışan Hilti Türkiye, deprem ve yangın alanında üniversiteler ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliklerini sürdürüyor. Erkek egemen inşaat sektöründe çeşitliliği artırmak adına kadın istihdamını destekleyen projelere imza atan Hilti Türkiye, sektörün üzerinde çift haneli güçlü bir büyüme hedeflediği 2023 yılında Hilti tarihinin en büyük lansmanını yapmaya hazırlanıyor.

Geleceği referans alan inovatif yaklaşımı, yeni nesil mühendislik anlayışı, ileri teknolojiye sahip yazılımları, pazarda fark yaratan ürünleri ve servisleriyle inşaat teknolojileri sektörünün öncüsü Hilti, Türkiye’de 25. yılını doldurdu. Çeyrek asrı geride bırakırken hem sektöre hem de ülkemizin güvenli yarınlarına dokunan pek çok projede yer alan şirket; Hilti Türkiye Genel Müdürü Banu Deniz Çetinkol’un ev sahipliğinde, Hilti Global İcra Kurulu Üyesi Joaquim Sarda Solsona ve Hilti Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölge Başkanı Thomas Stumpp’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda Türkiye’ye olan güveninin altını çizdi.

Hilti’nin 1941 yılında küçük bir torna tezgâhında başlayan serüveninin bugün dünyaya ilham veren büyük bir başarıya dönüştüğünü söyleyen Hilti Global İcra Kurulu Üyesi Joaquim Sarda Solsona; “Dünyanın en küçük 6’ncı ülkesi olan, 39 bin nüfuslu Lihtenştayn’dan doğan Hilti, bugün 30 bin çalışanı, Avrupa, Güney Amerika ve Asya’da üretim tesisleri ve Ar-Ge yatırımları ile 6 kıtada 120’den fazla ülkede faaliyet gösteren jenerik bir marka konumunda. Global inşaat endüstrisine ileri teknoloji inovatif çözümler sunan Hilti’nin bu başarısının arkasında yatan en önemli unsurlardan biri de ‘Çözüm Ortağı’ modeli ile müşterilerinin ihtiyaçlarına özel mühendislik çözümleri geliştirebiliyor olması. Bu modelle sadece ekipman üreten ve satan bir tedarikçi olmak yerine projelerin en başından itibaren verdiğimiz danışmanlık, yazılım, tasarım, kontrol ve mühendislik hizmetlerimizle holistik bir yapı inşa etmeyi hedefliyoruz” diye konuştu.

“Türkiye’nin Yüksek Potansiyeline ve Gücüne İnanıyoruz”

Hilti’nin dijitalleşme ve sürdürülebilirlik alanındaki çalışmalarına da değinen Joaquim Sarda Solsona; “Dijitalleşme yatırımlarımız çerçevesinde hayata geçirdiğimiz Ask Hilti ve Hilti Online websitesi gibi online mecralardan paydaşlarımıza ulaşıyor; bulut tabanlı yazılımlar, BIM/CAD kütüphaneleri, yarı otonom robot teknolojilerimiz ve ON!Track gibi envanter yönetim sistemlerimizle inşaat sektöründe dijital dönüşüme öncülük ediyoruz. Sürdürülebilirlik çalışmalarımız kapsamında ise 2023 yılına kadar karbon nötr firma olarak bu alanda da sektörümüzde öncü olmayı hedefliyoruz. Dünya genelinde elde ettiğimiz tüm bu başarılar ve belirlediğimiz hedefler paralelinde Türkiye’de de pek çok alanda lider olarak konumlanıyoruz. Türkiye’nin yüksek potansiyeline ve gücüne olan inancımızla yatırımlarımızı artan bir ivmeyle sürdürüyoruz” dedi.

Türkiye’nin Hilti için önemine dikkat çeken Hilti Orta Doğu, Türkiye ve Afrika Bölge Başkanı Thomas Stumpp; “İnşaat sektörünün ekonomide lokomotif görevi gördüğü Türkiye’de yer almak Hilti için çok önemli. Stratejik konumu, mühendislik yetkinliği, güçlü endüstrisi, genç ve dinamik nüfusu, nitelikli iş gücü ve değişimlere hızla adapte olabilen esnek yapısı Türkiye’yi Hilti’nin faaliyet gösterdiği 120’den fazla ülke içerisinde en cazip pazarlardan biri haline getiriyor. 200’den farklı alt sektöre çıktı sağlayan inşaat sektörü gerek ekonomiye katkısı gerek istihdamda yarattığı geniş havuzu ile Türkiye’nin büyüme performansında çok büyük etkiye sahip. Uluslararası inşaat sektörü dergisi ENR’nin “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listesinde bu yıl Türkiye’den 42 firma yer aldı. Bu sayı artarken bu firmaların pazar erişimleri de genişliyor. İnşaat sektöründeki bu gelişimin yanı sıra Türkiye, enerji ve endüstri alanlarında yoğunlaşan yatırımlarla da dikkat çekiyor. Bu noktada biz de Hilti olarak, Türkiye’yi yatırımlarımızda önceliğimize alıyor ve aynı zamanda Hilti Türkiye’yi önemli bir yetenek havuzu olarak konumlandırıyoruz. Elimizdeki pazar gücünü en iyi şekilde değerlendirerek hem markamıza hem de Türkiye’ye katma değer sağlamak adına çalışmalarımıza son hızla devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Hilti, 25 yıldır Türk İnşaat Sektörünün Stratejik Konumunu Güçlendiriyor

“Çeyrek asrı geride bırakmış Hilti Türkiye’nin başarı yolculuğuna 21 yıldır farklı pozisyonlarda şahitlik etmiş bir genel müdür olarak yaşadığım heyecan ve gururu tasvir etmem imkânsız” diyen Hilti Türkiye Genel Müdürü Banu Deniz Çetinkol ise sözlerine şöyle devam etti: “Hilti, Türkiye pazarına ilk olarak 1982 yılında giriş yaptı ve 15 yıl boyunca distribütörlük olarak temsil edildi. 1997 yılından bu yana ise Türkiye’de yüzde 100 yabancı sermayeli bir şirket olarak faaliyet gösteriyoruz. Global Ar-Ge yatırımlarımızla yeni teknolojiler ve patentli sistemler geliştirmeye devam ediyor, dijitalleşme kapsamında yapı sektöründe verimliliği artıracak yazılım, servis ve ürünler tasarlıyoruz. Hilti Türkiye olarak 250 kişilik kadromuz, 10 binin üzerinde ürünümüz, beş mağazamız, bir eğitim ve teknik servis kuruluşumuzla ağırlıklı olarak inşaat, enerji ve endüstri sektörlerine hizmet veriyoruz. Türkiye’deki 25 yıllık tecrübemiz ışığında yıllar içinde sahaya, proje ofislerine, şantiyelere, enerji tesislerine ve fabrikalara yaptığımız ziyaretler sonucu müşterilerimizin hem yurt içi hem de yurt dışı faaliyetlerindeki ihtiyaçlarını doğru analiz ederek onlara özel terzi usulü çözümler sunuyoruz. Yılda yaklaşık 12 bin firmayla çalışıyor, sayısız büyük ve orta ölçekli projede yer alıyoruz. Bugüne kadar çok sayıda başarıya imza attık, Türkiye’nin dev projelerinde çözüm ortaklığı yaptık, ülkemizin lokomotifi olan inşaat sektörüne katma değer sağlayacak çalışmalarda bulunduk. Tüm bunlara ek olarak ülkemizin global inşaat sektörü içindeki stratejik konumunu güçlendirecek birçok projede çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz.”

Hilti Türkiye’nin stratejik pozisyonu ve donanımlı insan kaynağı ile Hilti içinde önemli ülkeler arasında yer aldığını vurgulayan Banu Deniz Çetinkol; “Türkiye’de çok güçlü bir endüstri var ve Hilti de bu gücün farkında. Bugün Türkiye’de Hilti Global ile anlaşmalı üç ayrı yerel üreticimiz mevcut. Bu üreticilerimizin ürettiği ürünler gerek Türkiye’de gerekse Türk müteahhitlerimizin yurt dışındaki projelerinde sıklıkla kullanılıyor. Önümüzdeki dönemde yerel üretim hacmimizi daha da genişletmeyi hedefliyoruz” dedi.

Tarihindeki En Büyük Lansmana Hazırlanıyor

2023 yılında Hilti tarihindeki en büyük lansmanı Nuron teknolojileri ile yapmaya hazırlandıklarını açıklayan Banu Deniz Çetinkol; “Nuron, Türkiye’de bugüne kadar el aletleri pazarında gerçekleşen en büyük lansman olacak. 70’ten fazla el aletinin aynı akü platformunda, nesnelerin internetini kullanarak birbirleriyle konuşacağının ve bugüne kadar herhangi bir akülü makinada görülmemiş bir performansla çalışacağının müjdesini veriyoruz. Yeni Nuron platformumuzla müşterilerimizin hem birçok yeni uygulamada akülü makinalar kullanmasını sağlayacak hem makina parkını optimize ederek yatırım maliyetlerini düşürecek hem de sahadaki üretkenliklerini artıracağız. Bütün bu gelişmelerimiz ışığında bu yıl olduğu gibi önümüzdeki yıl da enflasyondan arındırılmış büyümemizin çift haneli ve sektör büyümesinin üzerinde güçlü bir büyüme olacağını öngörüyoruz. 25 yıllık deneyimimiz ışığında sektörümüzde dijitalleşme ve sürdürülebilirlik konularında öncü rolümüzü koruyacağız. Yaptığımız partnerliklerle Türkiye’deki yerel üretimimizi daha da güçlendirirken çalışan sayımızı da artıracağız. Tüm bunları yaparken daha iyi bir gelecek inşa etmek amacımıza sadık kalarak üniversiteler, mühendislik odaları ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çalışmayı sürdüreceğiz. Türkiye’de 25 yıl önce başlayan yolculuğumuza aynı tutkuyla devam ederek imza attığımız projelere yenilerini ekleyeceğiz” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler:

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?