Türkiye Yapay Zeka Zirvesi’ne Geri Sayım Başladı

Türkiye Yapay Zekâ İnisiyatifi’nin (TRAI) düzenlediği 6. Türkiye Yapay Zekâ Zirvesi, “Her Şey Bir Soruyla Başlar” teması ile 26-27-28 Ekim 2023 tarihlerinde Türkiye’nin tüm yapay zekâ ekosistemini bir araya getiriyor. Türkiye’nin ve bölgenin en kapsamlı yapay zekâ etkinliği olan zirvede; üretimden perakendeye, sağlıktan finansa, otomotivden savunma sanayisine, iş yapış şekillerinden müşteri deneyimine, hata önlemeden güvenliğe Generative AI-Üretken Yapay Zekâ’nın sektörel uygulamaları, popülerliğin ötesinde tüm yönleriyle ele alınıyor.

Türkiye’de yapay zekâ farkındalığını artırmak ve ekosistemi geliştirmek amacıyla 2017 yılında kurulan Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi (TRAI) bu yıl 6. kez Türkiye Yapay Zekâ Zirvesi’ni gerçekleştiriyor. Yapay zekanın öncü isimlerini altıncı yılında da bir araya getirecek olan Türkiye Yapay Zekâ Zirvesi, 26-27-28 Ekim 2023 tarihlerinde her büyük ilerlemenin temelinde yatan merakı ifade eden “Her Şey Bir Soruyla Başlar” teması ile gerçekleştiriliyor.

26 Ekim’de Levent Wyndham Grand Otel’de düzenlenecek olan zirvenin ilk gününde bankacılık ve finans, üretim, sağlık, enerji, telekom, savunma sanayi, e-ticaret ve perakende, sağlık, otomotiv sektörlerinde, tüm yönleriyle Üretken Yapay Zeka (Generative AI) uygulama ve kullanım alanları, robotik, otomasyon, dijital dönüşüm, bağlantılı ve otonom araçlar, siber güvenlik, global yapay zekâ ekosistemleri, ekosistemlerin ihtiyaçları, yapay zeka eğitimleri, başarılı yapay zekâ startupları incelenecek.

Katılımcılar, farklı sektör lideri yerli ve global şirketlerin yenilikçi projeleri ve başarı öykülerini birinci elden dinleme fırsatı yakalayacak. Dijital dönüşümün, şirketlerin yapay zeka yatırımlarının sürdürülebilir ekonomik büyümeye etkisi de yine zirvede derinlemesine incelenecek. Katılımcılar yapay zeka startup ekosistemiyle ilgili de detaylı bilgi sahibi olacak.

Yapay Zeka İnovasyon Sahnesi

Zirvenin ilk gününde Yapay Zekâ Ekosistemi’ndeki startupların yer alacağı ikinci bir alan olarak AI Inovation Stage (Yapay Zeka İnovasyon Sahnesi) kurulacak. Bu özel sahnede startuplar projelerini, vizyonlarını ve sektöre yön verecek yeniliklerini sergileyecek.

Zirvenin ikinci ve üçüncü günleri ücretsiz, çevrimiçi ve herkese açık

Zirvenin ikinci ve üçüncü günü ücretsiz, çevrimiçi ve herkesin katılımına açık olarak gerçekleştirilecek. Akademisyenler, küresel ekosistemden konuşmacıların katılımıyla yapay zekâ alanındaki gelişmeler, yurt içinden ve yurt dışından farklı sektörlerden inovatif projeler ile önemli deneyim aktarımları canlı olarak online etkinliklerle sağlanacak. Zirvenin final günündeyse TRAI Akademi ve farklı kurumların akademileriyle yapay zeka eğitim programlarına odaklanılarak katılımcılara bilgi ve becerilerini genişletme imkanı sunulacak.

Türkiye Yapay Zeka Zirvesi’yle ilgili detaylı bilgi ve kayıt için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?