Teknoloji ve İnsan Kolejleri ile Synergia İş Birliği Yaptı

Tink Girişimcilik ve İnovasyon Yarışmasında dereceye giren takımlara ücretsiz ofis ve ön kuluçka imkanı sağlandı.

Teknoloji ve İnsan Kolejleri-Tink, insanın merkezde olduğu ve teknolojik imkanların sonuna kadar kullanıldığı bir özel K-12 eğitim öğretim kurumu. Akademik kurulumuzca geliştirilmiş olan Tink Diploma Programı kapsamında teknolojiyi eğitimine, sosyal hayatına ve kariyerine entegre edecek gençleri, dijital yetkinlikler ve girişimcilik ruhu kazandırarak yetiştiriyor.

Tink ve Synergia bugün yapılan bir işbirliği protokolü kapsamında geleceğin liderlerini yetiştirmeye ve dünya çapında fark yaratacak projelerine aralıksız devam ediyor.

Protokol kapsamında bu yıl üçüncü kez düzenlenen Tink Girişimcilik ve İnovasyon Yarışması‘nda ilk üçe giren takımlar Synergia’nın vizyon ve liderliğinde Levent ofislerinde ücretsiz ofis ve ön kuluçka imkanından faydalanma hakkı kazandı.

Tink Kurucusu Zeynep Dereli, “Ülkemizin gelecek liderlerini yetiştirirken girişimci ruha sahip olan ve mükemmel networkleri ile yaşadıkları topluma değer katan bireyler olmalarını hedefliyoruz. Tink Girişimcilik ve İnovasyon Yarışmamızın amacı öğrencilerimize gerçek bir ihtiyaca karşılık gelecek bir problemi çözmek için yıl boyunca çalışarak takımlar halinde ihtiyaç belirlemeden, yatırımcı sunumu hazırlanmasına kadar olan süreci mentörlerle tecrübe etmeleridir. Synergia Coworking & İş Hizmetleri ile yapılan bu anlamlı protokol kapsamında yarışmamızda dereceye giren takımlarımız yeni nesil ofislerinden 1 sene boyunca ücretsiz faydalanacaklar. Dr. Ali Kurt Hocamıza teşekkür eder, Tink Projelerinin geleceğin unicornları haline gelmesini temenni ederim” dedi.

Dr. Ali Kurt “Ülkemizdeki inovasyon tabanlı girişimcilik kültürünün yaygınlaşması ve derinleşmesi gençlerin daha erken yaşlarda zihinsel yapılarında ve yaklaşımlarında değişiklik meydana getirmekle mümkün olacaktır. Bu nedenle Tink’in ortaya koyduğu eğitim modeli ve bizim yaklaşımlarımızın birbiri ile örtüştüğünü söyleyebilirim. Gençlere destek vermek amacıyla Synergia’nın Levent’teki ofisinin kapısını açmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.