TD SYNNEX, AWS İş Birliği Genişlemeye Devam Ediyor

TD SYNNEX ve AWS arasında yapılan yeni iş birliği ile hükümetler, kamu kurumları ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar da AWS bulutuna erişim sağlayacak.

Business handshake

TD SYNNEX, Amazon Web Services EMEA SARL (AWS) ile yaptığı stratejik iş birliği anlaşmasını Avrupa’da kamu sektörlerini de kapsayacak şekilde genişlettiğini duyurdu. Anlaşma sayesinde, TD SYNNEX’in Avrupa’daki iş ortakları artık AWS’nin ulusal, bölgesel ve yerel yönetimler ile sağlık, eğitim ve diğer kâr amacı gütmeyen faaliyetleri yürüten kamu kurumları için genişletilmiş AWS bulut hizmetlerine erişebilecek.

Yeni anlaşma, TD SYNNEX ve AWS arasındaki uzun yıllara dayanan mevcut stratejik iş birliği anlaşmasının üzerine inşa edildi. Bu iş birliği ile TD SYNNEX, faaliyet gösterdiği Avrupa ülkelerinde AWS çözümlerine özel yerel satış ve teknik ekipler oluşturdu. Bu ekipler merkezi çözüm mimarları ve hizmet uzmanlarının yanı sıra pazarlama ve proje yönetimine özel kaynaklarla uyumlu bir şekilde birlikte çalışıyor.

Yeni anlaşma kapsamında TD SYNNEX, AWS’nin kamu sektörü çözümlerini kullanan ve bu çözümleri güçlendirmek isteyen iş ortaklarını destekleyecek. TD SYNNEX bu amaçla, kurum içi yetkinlikleri güçlendirmek ve TD SYNNEX’in AWS için Bulut Çözümleri Fabrikası’na dayalı, kurulumu kolay, önceden hazırlanmış Click2Run çözümleri sunmak için özel programlı desteğe erişim imkânı sağlayacak. Buna ek olarak, TD SYNNEX’in StreamOne Ion Enterprise platformu, iş ortaklarının AWS hizmetleri için kullanım ve faturalandırma yönetimini basitleştirmesini ve birleştirmesini sağlayacak sağlam bir araç olarak sunulacak.

Anlaşma hakkında açıklamada bulunan TD SYNNEX Avrupa Gelişmiş Çözümlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jason Boxall, “AWS’nin avantajlarını kamu sektöründeki son müşterilere sunma konusunda iş ortaklarımızı desteklemeyi dört gözle bekliyoruz. Odak noktamız her zaman iş ortaklarımızın işlerini büyütmelerine ve geliştirmelerine yardımcı olmak. Bugüne kadar AWS ile iş birliğimizin başarısının temelini oluşturan bölgesel platformlar, programlar ve çözüm mimarisi ile birlikte yerel uzmanlarımızdan oluşan kombinasyondan yararlanacağız.” dedi.

AWS EMEA İş Ortağı Satışları Genel Müdürü Franck Welter ise açıklamasında şunları söyledi:
“AWS’nin kamu sektöründe işleri EMEA’da büyümeye devam ederken TD SYNNEX’in dağıtım faaliyetleri ve dağıtım sonrası iş ortağı ekosistemi de müşterilerimizin başarısı için hayati önemde olmayı sürdürüyor. TD SYNNEX’in EMEA’daki AWS İş Ortağı Ağını destekleme kararlılığı ve bunu odak noktası haline getirmesi bizi heyecanlandırıyor. Büyümenin devam etmesini sabırsızlıkla bekliyoruz.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?