Strato’dan HiDrive Bulut Depolama Alanı İçin Yeni Uygulamalar

Stratoʼnun HiDrive müşterileri, Android ve iOS için geliştirilen uygulamaların en son sürümlerinin keyfini çıkarmaya başlayacak.  HiDrive geliştiricileri, yenilikçi bir tasarımın yanı sıra yazılımsal iyileştirmeler de gerçekleştirdi.

HiDriveʼın artan popülaritesi, uygulamanın esnekliğinden ve Almanya’da bulunan sunucu merkezinin TÜV sertifikalı yüksek performanslı bilgi işlem merkezlerindeki hostingden kaynaklanıyor.

Neler değiştirildi?

  • İyileştirilen tasarım: Kullanım daha sezgisel ve genel navigasyon daha net hale getirilmiş. Bununla birlikte Android uygulaması Googleʼın materyal tasarımında görünüyor. Böylece diğer Android uygulamalarıyla karşılaştırıldığında, HiDrive arayüzü daha tutarlı olmasıyla öne çıkıyor.
  • Optimize edilen sınıflandırma işlevi: Kullanıcılar ihtiyaç duyduklarında mevcut dosyaları bireysel olarak, tarihe göre, alfabetik olarak ya da dosya büyüklüğüne göre sınıflandırabiliyor.
  • Revize edilen paylaşım konsepti: Dosyalar artık daha kolay paylaşılabiliyor ve verilen paylaşımlar daha iyi izlenebiliyor. Paylaşım genel görünümünde hangi paylaşımların halen aktif olduğu açıkça görülebiliyor.
  • Yeni iOS yedeklemesi: Yeni fotoğraflar ve videolar için artık otomatik karşıya yükleme özelliği kullanılabiliyor.
  • Pratik resim bilgileri: Artık Android uygulamasında olduğu gibi, iOS uygulamasında da fotoğrafların meta verileri görüntüleniyor.

HiDrive, Alman kalitesinde veri depolama alanı

HiDrive, Almanyaʼnın önde gelen çevrimiçi depolama hizmetlerinden biridir ve çok yönlü erişim olanakları sunuyır. Kullanıcılar hem çeşitli uçbirim aygıtları ve işletim sistemleri için uygulamalardan yararlanabilir hem de opsiyonel olarak bir protokol paketi sipariş edip SMB/CIFS, WebDAV, FTP ya da rsync gibi standart protokoller üzerinden kendi bulut depolama alanlarına erişim sağlayabiliyor. HiDrive, güvenlik konusunda da etkileyici. Tüm veriler, Stratoʼnun Berlin ve Karlsruhe şehirlerinde bulunan yüksek performanslı bilgi işlem merkezlerinde depolanıyor. Veriler, uluslararası düzeyde en sıkı kanunlardan biri olan Alman Veri Koruma Kanununa göre işleniyor.

Etiketler: , , ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?