Sparkle Küresel Optik Taşıma Ağını Daha da Güçlendirecek

İnovatif teknolojiler, 800G’ye varan hızlarla Sparkle’ın karasal ve denizaltı ağlarının toplam kapasitesini artıracak.

Vodafone oksijenSparkle, sunduğu hizmetleri daha da geliştirmek ve dünya çapında artan pazar talebini karşılamak için küresel optik karasal ve deniz altı ağlarında Infinera ve Nokia tarafından sağlanan en son teknolojilerin kullanılmaya başlandığını açıkladı.

Sparkle; Avrupa, Orta Doğu ve Güney Amerika’daki karasal bağlantılarda C bandı + L bandı (“C+L”) fotonik düğümlerin kullanımıyla iletim kapasitesini fiber çifti başına 38,4 Tb/sn’ye kadar artırarak kilit konumlar arasında dalga boyu başına 800 G’ye kadar yüksek performanslı, ölçeklenebilir ve garantili bağlantı hizmetleri sağlıyor.

Bu yeni teknoloji, başlangıçta Avrupa’daki 23 ana Varlık Noktası (Point of Presence – PoP) arasında 12.465 km boyunca kullanılacak ve ilk bağlantı Milano ile Frankfurt arasında kurulacak.

C+L teknolojisi, gelecek BlueMed fiber çiftleri de dahil olmak üzere Sparkle’ın tüm tescilli optik deniz altı bağlantılarına da fayda sağlayacak. Akdeniz Havzası’ndaki MedNautilus, Pasifik Okyanusu’ndaki Curie, Atlantik’teki Seabras ve Monet’in yanı sıra geri kalan deniz altı altyapılarına uygulanacak olan tüm yeni kapasite takviyeleri, söz konusu teknolojiler kullanılarak dağıtılacak ve hem bant genişliği hem de spektrum hizmetlerinin yönetiminde daha da fazla esneklik sağlayarak başlangıç tasarımı kapasitelerini artıracak.

Sparkle CEO’su Enrico Maria Bagnasco konuyla ilgili olarak; “Sparkle, en iyi optik teknolojilerin güvenilir ve sürdürülebilir olduklarını kanıtlar kanıtlamaz, en yüksek kalite ve verimlilik standartlarını sağlayarak bu teknolojileri şebekesinin taşıdığı kapasiteyi artırmak için kullanma kararlılığını koruyor. C+L teknolojisinin ağında bu kadar kapsamlı bir şekilde kullanılması ile, Sparkle rekabet gücünü ve küresel telekomünikasyon pazarındaki liderliğini pekiştiriyor” dedi.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?