Yeni Birleşik Uç Nokta Yönetim Çözümü Sophos Mobile 8 Duyuruldu

Sophos, kurumlardaki uç nokta cihazların yönetimini ve güvenliğini çok daha kolay ve etkin hale getiren birleşik uç nokta yönetim çözümü Sophos Mobile 8’i duyurdu.

Sophos Mobile 8

Sophos, birleşik uç nokta cihaz yönetimi ve mobil güvenlik çözümünün son sürümü olan Sophos Mobile 8’i Mobil Dünya Kongresi’nde duyurdu. Sophos Mobile 8, kurum genelindeki tüm Windows, Mac ve mobil cihazların güvenliğinin ve yönetiminin bulut tabanlı Sophos Central merkezi yönetim konsolu üzerinden kolayca yapılabilmesini sağlıyor.

Sophos Mobile 8’in sunduğu bütünleşik yaklaşım, tercih ettikleri cihaz ne olursa olsun tüm çalışanların aynı güvenlik ve erişim protokolüne sahip olmalarına olanak tanıyor. Sophos Mobile 8’in yeni özellikleri arasında MacOS yönetim ve konfigürasyonu, Windows 10 uygulama yönetimi ve genişletilmiş Android ve iOS yönetim fonksiyonları yer alıyor.

Mobil cihazların her geçen gün tehditlerin odağında daha fazla yer aldığına dikkat çeken Sophos Kıdemli Başkan Yardımcısı Dan Schiappa, şunları söyledi:

“Ağ üzerinde yer alan kişisel aygıtlar ve nesnelerin internetine dahil olan cihazlar, keşfedilme ve yönetim aşamasında yaşanan problemler nedeniyle önemli güvenlik riskleri oluşturuyor. Sophos Mobile 8 sayesinde bilgi teknolojileri yöneticileri, kurum genelindeki MacOS, Windows ve mobil cihazlarını tek bir yönetim platformu üzerinden kolayca güven altına alabiliyor. Sunduğumuz çözüm, sistem yöneticilerine ve kullanıcılara zaman kazandırarak kurumun verimliliğine de katkıda bulunuyor.”

Mobil Tehditlerde Yeni Akım, Kripto Para Madenciliği ve Zorla Reklam Gösterimi

SophosLabs, 2018 zararlı yazılım öngörüleri raporunda 2017 yılında dünya genelindeki kullanıcıların Android cihazlarından analiz için gönderdiği 10 milyondan fazla tehdit bilgisini inceledi. Bunların yaklaşık 3,5 milyonu potansiyel zararlı yazılım olarak sınıflandırılırken, yüzde 77’sinin zararlı yazılım olduğu onaylandı. SophosLabs raporunda özellikle son dönemde Google Play’e yerleştirilen yazılımlar üzerinden kripto para madenciliği ve zorla reklam gösterimi yapan uygulamaların sayısındaki artışa dikkat çekiyor.

Sophos Mobile 8, mobil cihazları tehdit eden ve sürekli gelişen zararlı yazılımlara ve fidye saldırılarına karşı en yeni mobil güvenlik ve fidye önleme teknolojileriyle donatıldı. Sophos Mobile 8, bulut tabanlı Sophos Central platformu üzerinden kullanılabildiği gibi, kurumların doğrudan kendi sistemlerine kurabilecekleri bir çözüm olarak da tercih edilebiliyor.

Detaylı bilgi, ürün demosu ve ücretsiz deneme sürümü için https://www.sophos.com/en-us/products/mobile-control.aspx adresini ziyaret edebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?