SoftwareONE Türkiye Ekibini Güçlendiriyor

Kurumların teknolojik ihtiyaçları için güvenilir iş ortağı SoftwareONE Turkey’de iki önemli atama gerçekleşti. Yönetim Kurulu Danışmanı olarak Umut Güler ekibe katılırken, Bulut ve DevOps Çözümleri Direktörlüğü görevine Celalettin Altınpınar getirildi.

80’den fazla ülkede faaliyet gösteren, kurumların tüm teknolojik ihtiyaçları için güvenilir iş ortağı SoftwareONE, Türkiye’de ekibini güçlendirmeye ve yeni projeler geliştirmeye devam ediyor. Firmanın Yönetim Kurulu Danışmanlığı pozisyonuna Umut Güler atandı. Sekiz yıldır bünyesinde DevOps çözümleri üzerine çalışan Celalettin Altınpınar ise Bulut ve DevOps Çözümleri Direktörlüğü görevine getirildi.

Sektörde Ford, IBM, Kaspersky, gibi büyük firmalarda yönetici pozisyonlarında aktif görev alan Umut Güler, SoftwareONE bünyesine katılmadan önce 9 yıl boyunca çalıştığı CA Technologies’deki son dört yılında Genel Müdürlük görevini başarılı bir şekilde yürüttü. Doğu Akdeniz Üniversitesi Endüstri Mühendisliği lisans mezunu ve aynı zamanda Cornell Üniversitesi’nden de Executive Management derecesine sahip olan Güler iş hayatında 25 yıldan fazla süredir kazandığı deneyimi ile SoftwareONE Turkey’in her geçen gün gelişen yapısına katkı sağlayacak.

Bir diğer atama da Bulut ve DevOps alanında gerçekleşti. BT sektöründe 20 yılı aşkın bir sürede, bulut çözümlerinin kurulum ve konfigürasyonları, otomasyon ve yönetim çözümleri, DevOps danışmanlığı, sanallaştırma çözüm mimarileri gibi pek çok konuda alanının önde gelen ürün ve çözümlerini etkin bir şekilde kullanan Celalettin Altınpınar, Bulut ve DevOps Çözümleri Direktörü oldu. Altınpınar, hem müşteri hem çalıştığı şirketler için büyük katma değerler yaratan SoftwareONE’daki yeni görevi ve yetenekli ekibi ile şirketin DevOps konusundaki yeni projelerine liderlik edecek.

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden 2004 yılında mezun olan Celalettin Altınpınar, aynı yıl Denizbank, ING Bank gibi önemli bankaların bilgi teknoloji departmanlarında kritik görevler üstlendikten sonra, 2015 yılında SoftwareONE’daki kariyerine Kıdemli Çözüm Mimarı olarak başladı. Daha sonra Teknoloji ve Çözüm Yöneticisi olan Celalettin Altınpınar sekiz yıla yakın süredir SoftwareONE Turkey’de çalışıyor. Bilişim sektöründe onlarca DevOps eğitimine katılan ve sertifikaları bulunan Altınpınar, iyi derecede İngilizce biliyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?