Sparkle, Siber Güvenlik Eğitim Platformunu Başlattı

Canlı saldırı simülasyonu ile siber güvenlik becerilerini geliştirmeyi amaçlayan, uygulamalı eğitim deneyimi yaşanacak

Sparkle, yönetilen canlı saldırı simülasyonu yoluyla, siber güvenlik becerilerini geliştirmeyi amaçlayan ve dikkat çekici kurslar sunan Siber Güvenlik Eğitim Platformunun lansmanını duyurdu.

Devam eden dijitalleşme süreci ve uzaktan çalışmanın gittikçe benimsenmesiyle işletmelerin, ağlarını, cihazlarını ve verilerini yetkisiz erişime karşı korumak için siber güvenlik uzmanlarına güvenmeleri oldukça önemli.

Sparkle’ın Siber Güvenlik Eğitim Platformu, işletmelerin güvenlik prosedürlerinin ve teknolojilerinin zafiyetini değerlendirmelerini ve ağlarını, yenilikçi bir yaklaşımla anlık saldırılara karşı korumayı öğrenmelerini sağlıyor. Eğitim, güvenlik ekiplerinin ve bireylerin, aynı gerçek hayatta olduğu gibi, stresli bir durumda simüle edilmiş saldırıları tespit etme, araştırma ve hafifletme yeteneklerini test edebilecekleri aşırı gerçekçi ve sürükleyici bir ortamda gerçekleşiyor.

Dünyanın önde gelen siber güvenlik beceri geliştirme platformu Cyberbit’e dayanan Sparkle’ın eğitim çözümü, kurumsal düzeydeki ağ altyapılarını yansıtır ve -eğitim gören bireylere kapsamlı ve sürekli güncellenen bir katalog aracılığıyla, fidye yazılımı, DDoS, SQL enjeksiyonları, solucanlar, dosyasız saldırılar ve simüle edilmiş birçok siber saldırıya karşı güvenlik araçları sağlıyor.

Sparkle güvenlik uzmanları, öğrenme sürecinin tamamında rehberlik sağlarken, öğrencilere karmaşık zorlukların üstesinden gelmeleri konusunda yardımcı oluyorlar. Eğitimin sonunda, BT personeli en güncel saldırı tekniklerini derhal tanımlamayı ve yanıt vermeyi öğrenerek, siber güvenlik alanında en üst düzeyde uzmanlığa ulaşmış oluyor.

Platform, lansman öncesi döneminde, Enerji, Eğitim ve BİT Danışmanlığı sektörlerinde faaliyet gösteren önde gelen Avrupa kuruluşları tarafından benimsendi. Ayrıca, bu dönemde Sparkle Türkiye IDC iş birliği ile alanında lider kurumlarla üst düzey toplantı organize etti ve Siber Güvenlik Eğitim Platform’unu gerçek zamanlı uygulamalı olarak tanıttı. Panelde, güvenlik ekiplerinin ihtiyaçları, işletmelerin güvenlik alanındaki yatırımları ve stratejileri tartışılıp, bu alanda eğitimin önemi açıkça vurgulandı Bu durum platformun siber güvenlik becerilerini test etmek, geliştirmek ve etkili önleme politikalarını uygulamak için etkin bir araç olduğunu kanıtladı.

Sinyalizasyon ve DDoS korumasını içeren Güvenlik Çözümleri portföyüne sahip ve küresel ağ güvenliği konusunda doğrudan deneyimli olan Sparkle, ağlarını bilgisayar korsanlarından ve dolandırıcılardan korumak isteyen dünya çapındaki şirketler ve telekom operatörleri için kendini bir referans ortağı olarak belirliyor.

Etiketler: , ,