SES’in Türkiye Planlarında Büyüme Var

SES Networks Orta Doğu ve Orta Asya Sabit Veri Satış Direktörü Hamid Nawaz, Enterprise Next röportajlarında konuğumuz oldu.

Avrupa ve Orta Doğu pazarlarında uzun yıllardır varlığını sürdüren SES, 2011’den bu yana da Türkiye faaliyetlerine devam ediyor. İlk olarak 2011 yılından itibaren Türkçe kanalları Türkiye dışında yayınlamaya başlayan SES, GEO uyduları ASTRA 4A ve ASTRA 5B ile O3b uyduları ile Türkiye pazarına hizmet vermeye devam ediyor.

Türkiye pazarının katlanarak büyüdüğünü belirten SES Networks Orta Doğu ve Orta Asya Sabit Veri Satış Direktörü Hamid Nawaz, “Türkiye’nin bu büyümesi, yeni iş trendlerine, bulut, 5G çözümlerine ve IoT gibi teknolojik gelişmelerine ayak uydurmak için çok güçlü ve yüksek verimli bağlantıya ihtiyaç duyuyor. Bizim yeni nesil (MEO) uydu haberleşme sistemimiz O3b mPOWER’da da Türkiye pazarı için yüksek potansiyel görüyoruz” dedi.

O3b mPOWER yeni nesil iletişim sistemi

İlk O3b uydularının 2013 yılında fırlatıldığını belirten Nawaz, “O zamanlar lansmanlarının ana nedeni diğer üç milyarı birbirine bağlamaktı. Bu teknolojinin sağladığı alçak irtifaları gecikmeyi azaltır, yanıt sürelerini azaltır, ses ve video kalitesini iyileştirmenin yanı sıra bir dizi bulut hizmetine olanak tanır. Ama en önemlisi O3b, fiber benzeri bant genişliği sunar. O3b mPOWER uyduları, O3b MEO ile aynı düşük gecikme süresi özelliklerine sahip. Ancak buna ek olarak binlerce ışına sahiptirler ve bu sayede çok daha fazla bant genişliği sağlayabilirler. Ayrıca, onlarca Mbps’den saniyede birden fazla gigabit’e kadar değişen bağlantı hizmetleri sunabilirler” şeklinde görüş belirtti.

Tüm bunları ve daha fazlasını aşağıda Hamid Nawaz ile gerçekleştirdiğimiz röportajdan İngilizce olarak izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?