SES O3b mPOWER İçin Geri Sayım Başladı

Enterprise Next olarak yerinde takip ettiğimiz SES’in O3b mPOWER uydu fırlatma süreciyle ilgili tüm detayları sizlerle paylaşacağız.

O3b mPOWER’ın ABD’nin Florida eyaletine bağlı Orlando şehrinden Türkiye saati ile 16 Aralık gecesini 17 Aralık sabahına bağlayan 00.21’de yörüngesine fırlatılması planlanıyor. O3b mPOWER, dünyanın tek tam finanse edilmiş NGSO (sabit konumda olmayan yörüngeli) geniş bant sistemi olarak tanımlanıyor.  Dünyadan sadece 8.000 kilometre uzakta bulunan sistem, mevcut karasal ağlara sorunsuz bir şekilde entegre edilebilen düşük gecikmeli yüksek verimli çözümlere güç vermek üzere tasarlanmış durumda. O3b mPOWER, tam kapasiteyle faaliyete geçtiğinde, dünyanın hemen hemen her yerinde dijital dönüşümü ve bulut adaptasyonunu gerçekleştirmek için küresel olarak çok sayıda işlem hacmi sağlamayı vadediyor.

SES’in O3b mPOWER orta yörünge uydu sistemleri, daha fazla kritik iş yükü buluta taşınırken gerekli olan ek ağ çeşitliliği, hizmet esnekliği ve gigabit bağlantısı sağlıyor. Savunma ve güvenlik açısından SES’in çözümleri, İstihbarat, Gözetleme ve Keşif (ISR), donanma gemileri ve diğer hareket halindeki araçlar ve duraklama halindeki iletişim için uygulamaları destekliyor. SES, geri erişim de dahil olmak üzere ihtiyaç duyulan her yerde ve her zaman bağlantı ile sahada görevlendirilen personele sınırsız olanak tanıyor. Uydu ağlarının performansından, erişiminden ve güvenliğinden yararlanan SES, aynı zamanda saha içi operasyonlar için bulutu uca sunabiliyor ve Makine Öğrenimi (ML) ve Yapay Zekanın (AI) avantajlarını karasal internet ve diğer herkesin erişebileceği ağlardan bağımsız olarak son kullanıcıya getiriyor.

Etkinlikle ilgili hazırlayacağımız videomuzu bir sonraki haberimizde okuyabilirsiniz.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?