SES, IBC2019’da Yeni Teknolojileriyle Öne Çıktı

SES, bu yıl 13-17 Eylül tarihlerinde Amsterdam’da gerçekleştirilen IBC2019’da bir çok yeni ürünün ziyaretçilerle paylaştı.

Fuarın en eski katılımcılarından biri olan SES’in, Amsterdam’daki IBC2019 fuarında sergilediği en yeni çözümü, gelişmiş canlı görüntüleme deneyimleri yaratmak için OTT platformlarına IP sinyallerini uydu kadar hızlı bir şekilde ulaştırarak OTT ve uydu yayınlarını senkronize ediyor. ‘Uydu ve OTT uyumlu’ olarak adlandırılan yeni çözüm, yayıncılara, TV yayınları ve OTT servisleri arasındaki gecikmeyi ortadan kaldırarak, herhangi bir ekranı veya hatta birden fazla ekranı görüntüleyen izleyicilere daha tutarlı bir deneyim sunma gücü veriyor.

Farklı ekranlar arasındaki birkaç saniyelik gecikme bile canlı etkinlik deneyimini bozabilir ve bu ortadan kaldırılması zor bir iştir. İşte SES’in yeni ve benzersiz çözümü bu senkronizasyonu gerçekleştirerek, yayıncılara izleyicilerinin unutulmaz anların tadını çıkarabileceklerine dair güven veriyor.

SES’in Uydu ve OTT senkronizasyon çözümü kaynak sinyalini uyduya giderken alıyor ve IP üzerinden uydu ile birlikte eşzamanlı olarak dağıtabiliyor. Çözüm, düşük gecikmeli kodlama uygulayarak ve kaynaktaki IP akışına ayarlarken içeriği de uydu sinyaliyle senkronize şekilde OTT platformlarına ulaştırıyor. Bu teknik, geleneksel bir televizyon yayını ve diğer düşük gecikmeli OTT çözümleri veya normal OTT yayınları arasındaki gecikme saniyelerini ortadan kaldırıyor.

Fuar sırasında SES Video Nordik, Baltık ve Doğu Avrupa Satış Başkan Yardımcısı Hâkan Sjödin ile gerçekleştirdiğimiz röportajı aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?