Teknoser Pandemi Döneminde de Durmadı

Ozan İnan’ın Aralık 2019’da genel müdür olarak göreve başladığı Türkiye’nin önde gelen sistem entegrasyon ve saha hizmetleri firmalarından Teknoser, pandemi dönemini de oldukça hareketli geçirdi.

Teknoser olarak Covid-19’la mücadelede; gündelik hayatın devamlılığı için alt yapı oluşturan hizmetlerini kesintisiz olarak sürdürdüklerini ifade eden Teknolr Genel Müdürü Ozan İnan, “Dünyayı etkisi alına alan Covid-19 salgınıyla ilgili olarak, gündelik hayatın devamlılığını sağlamayı en önemli toplumsal sorumluluğumuz olarak kabul ediyoruz. Şu an interneti bu kadar rahat kullanabiliyorsak, POS makineleri kusursuz bir şekilde çalışmaya devam ediyorsa, sağlık sistemindeki dijital sistemler aksamıyorsa bunun arkasında görünmez kahramanlar var. Bu sistemlerin altyapısını sağlayan 800’ü aşkın çalışanımızın yalnızca yüzde 10’u evden çalışıyor. Geriye kalan tüm ekiplerimiz, dijital sistemlerin doğru çalışması için sahada büyük gayret gösteriyor” dedi.

Followino ile işbirliği

Sosyal mesafe kontrolünde yenilikçi bir çözüm olan Followino’yla iş birliği yapan Teknoser, Covid-19 salgınında da değer yaratmaya devam ediyor. Türkiye’de geliştirilen yerli ve milli yazılımlara destek vermeyi bir görev edindiklerini ifade eden Ozan İnan, “Şu ana kadar yaptığımız yatırımlar ve iş birlikleri ile bu görevimizi başarıyla yerine getirdik. Hem ülke ekonomisine hem de yazılım sektörüne büyük önem ve destek verdik. COVID-19’un dünya ekonomisindeki yarattığı etkilere rağmen yatırımlarımıza ve iş birliklerimize devam edeceğiz. Followino şu an içinde bulunduğumuz durum nedeniyle ayrı bir önem taşıyor. İnsanların sağlıklı ve güvende kalmalarına yardımcı olan ve aynı zamanda işletmelerin kritik kararlar vermelerine destek olan çok değerli bir yazılım. 2020 yılının ikinci yarısında da benzer iş birliklerimiz ve yatırımlarımız artarak devam edecek” dedi.

Fujitsu’nun Türkiye’deki Kanal ve Yetkili İş Ortağı Oldu

Teknoser ve Fujitsu Technology arasında imzalanan iş ortaklığı anlaşması kapsamında, Fujitsu Technology’nin masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar, çevre birimleri, x86 tabanlı sunucular, Unix sunucular, depolama ürünleri ve diğer birçok ürününün satışının yanı sıra yazılım ve donanım ürünlerinin servis ve destek hizmetleri de tüm Türkiye’de Teknoser deneyimi ve güvencesiyle verilecek.

Teknoser Genel Müdürü Ozan İnan ile gerçekleştirdiğimiz röportajı aşağıdan izleyebilirsiniz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?