Scheer Group Türkiye’de de Büyüyor

Saarbrücken merkezli yazılım ve danışmanlık şirketi Scheer uluslararası alanda büyümeye devam ederek Yakın ve Orta Doğu’ya açılıyor.

Scheer Group 2022 yılı için de kendisine iddialı büyüme hedefleri belirlemiş bulunuyor. Hırvatistan’ın Zagreb kentinde yeni bir şubenin açılmasının ardından şimdi de Yakın ve Orta Doğu’ya doğru genişleme başlamış durumda. Almanya, Avusturya ve İsviçre bölgesi başta olmak üzere Avrupa’da artan sipariş sorununu aşabilme noktasında yeterli sayıda uygun nitelikli yeni çalışan bulmak giderek zorlaşıyor. Buna ek olarak her geçen gün artan sayıda Scheer müşterisi uluslararası alanda hatta AB ötesinde faaliyet göstermektedir. Bunun sonucunda Scheer, sürekli olarak yüksek nitelikli danışmanlarla uygun yeni yerler arayışını Türkiye’de bir şube açarak çözmeye karar vermiş ve İstanbul’da ‘Scheer Yakın ve Orta Doğu’yu kurmuş bulunuyor.

Orta Doğu’da faaliyet gösteren şirketler için önemli bir merkez teşkil etmesi Türkiye pazarını bilhassa cazip kılmıştır. Bunun yanı sıra, SAP deneyimine sahip çok sayıda iyi eğitimli uzmanı ile muazzam fırsatlar ve büyük bir potansiyel sunmaktadır. Safa Haktanır ile Scheer, SAP ortamında geniş bir ağa sahip olan ve şirketin globalleşmesi ve Türkiye pazarına yerleşmesini başarılı bir şekilde teşvik etme noktasında gerekli bilgi birikiminin yanı sıra doğru bağlantıları bir araya getiren deneyimli bir genel müdür kazanmış oldu. 17 yılı aşkın bir süredir SAP SE yönetiminin çeşitli kademelerinde oldukça başarılı işler çıkarmış olan Safa Haktanır şimdi de bu deneyimini Scheer’e taşıyor.

Scheer, gelecekte İstanbul’da yeni kurulan şube ofisinden çok sayıda müşteri projesini destekleyebilecek. Şirket ilk yıl içinde SAP S/4HANA ve SAP Cloud’un yanı sıra Java ve JavaScript geliştirme, Open Text, Signavio ve İş Süreçleri Yönetimi alanlarında üç haneli sayıda yeni iş yaratmayı planlıyor. Sonraki birkaç yıl içinde de çalışan sayısını iki katına çıkarma potansiyeli bulunuyor.

Safa Haktanır

Scheer Yakın ve Orta Doğu Genel Müdürü Safa Haktanır ile Scheer Group CEO’su Mario Baldi, gelecekteki iş birliğini şimdiden sabırsızlıkla bekliyorlar. “Karşılıklı bilgi alışverişinden ve farklı pazarlara ilişkin derinlemesine bilgi birikiminden faydalanacağız. Scheer Group, İstanbul’daki yeni kuruluşu ile müşterilerine hem küresel hem de bölgesel olarak en iyi hizmeti sunma konusundaki değer vaadini bir kez daha kanıtlıyor. Türkiye’deki potansiyelin fark edilmesinden memnuniyet duyuyorum ve Scheer grubunun bir parçası olmaktan da gurur duyuyorum” diyor Haktanır tüm heyecanıyla.

Baldi de şunları ekliyor:
“Türkiye’deki yeni iş arkadaşlarımızla birlikte Avrupa’da ve uluslararası müşterilerimizde birlikte projeler yürütmek gibi muazzam bir potansiyelin yanı sıra, hizmetlerimizi Orta Doğu’daki yeni müşterilere sunmak da önemli bir yeni potansiyel olarak önümüzde duruyor. Türkiye’deki yeni lokasyonla, şirketin büyüme hedefinin yanı sıra, uluslararasılaşma hedefi istikametinde de kararlı bir adım atmış bulunuyoruz.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?