SAP Yeni Ürünlerini ABD’de Tanıttı

SAP, ABD’nin San Fransisko ve Las Vegas kentlerinde eş zamanlı olarak düzenlediği SAP Business Innovation Day ve TechEd etkinlikleriyle yeni ürün ve çözümlerini tanıttı. Enterprise Next olarak etkinliği yerinde takip ettik.

Juergen Mueller

SAP TechEd konferansında, en iyi bilenlerin, yani iş kullanıcılarının uzmanlığını açığa çıkararak bir sonraki iş dönüşümü dalgasını yönlendirmek için güçlü ve yeni ürünlerini duyurdu. SAP Business Technology Platform’un (SAP BTP) benzersiz derinliğinden ve genişliğinden yararlanan SAP Build, SAP’nin dünya çapındaki kurumsal teknolojisini iş kullanıcılarının ellerine vererek onlara sona doğrudan, güvenli erişim sağlayan düşük kodlu bir çözüm.

SAP İcra Kurulu Üyesi ve Baş Teknoloji Sorumlusu Juergen Mueller, “SAP Build, dünyanın en güçlü iş uygulamalarını, iş kullanıcılarının uzmanlıklarını hızla ortaya çıkarmak için tasarlanmış bir platformla bir araya getiriyor. Değişken bir iş ortamında, SAP Build ve Coursera ile olan yeni ortaklığımızdan kurumsal portföyümüzdeki geliştirmelere kadar bugün kullanıma sunduğumuz eksiksiz yenilikler paketi, müşterilerin işlerini geleceğe hazırlamalarına ve teknoloji yatırımlarından maksimum değer elde etmelerine yardımcı oluyor” dedi.

Juergen Mueller

SAP Build ile iş kullanıcıları, SAP BTP’nin tüm gücüne ve SAP’nin iş uygulaması verilerine parmaklarının ucunda sahip. Kullanıcılar sistemleri kolayca entegre edebilir; süreçleri akıllıca izler, analiz eder ve otomatikleştirir; verilerini harici bir sisteme taşımadan inovasyonun son aşaması için uygulamalar oluşturur. Yerel olarak entegre edilmiş SAP Signavio çözümleri ile SAP Build kullanıcıları ayrıca tüm süreçlerinde derinlemesine görünürlük elde eder, böylece yenilik yaparken ve otomatikleştirirken en büyük etkiyi elde etmek için nereye odaklanacaklarını bilirler. 4.000 müşteriden alınan 275.000’den fazla süreç referans noktasının yanı sıra 1.300 kullanım senaryosuna özel iş akışı ve otomasyon, kullanıcıların SAP teknolojisinde yerleşik iş uzmanlığının tüm yelpazesinden anında yararlanmalarına olanak tanır. SAP Build, SAP dışı sistemlerle de çalışır. Ve yeni SAP Builders programı, kullanıcıların en iyi uygulamaları paylaşmak için uygulamalı oturumlar ve forumlar aracılığıyla hızla hızlanmasına ve akranlarıyla bağlantı kurmasına yardımcı olur.

Her şirket bir teknoloji şirketi haline geldikçe SAP, yalnızca profesyonel geliştiricilerin sunabileceği beceri ve içgörülere verilen artan değerin de farkındadır. SAP, SAP Learning sitesindeki ücretsiz öğrenim tekliflerini üç katına çıkararak, dünya standartlarında öğrenim platformu sağlayıcısı Coursera ile iş birliği yaparak, insanların SAP ekosisteminde kariyer başlatmalarına yardımcı olmak ve teknolojide yeterli hizmet alamayan kitleleri güçlendirmek yoluyla 2025 yılına kadar dünya çapında iki milyon geliştiriciye beceri kazandırmayı taahhüt ediyor.

Coursera CEO’su Jeff Maggioncalda, “Bugün SAP’nin Coursera’da giriş düzeyinde bir profesyonel sertifika başlattığını duyurmaktan mutluluk duyuyorum. Bu sertifika, herhangi bir üniversite diploması veya endüstri deneyimi gerektirmeden, her türden öğrenci için tasarlanmıştır.  İşle ilgili becerilere erişimi artırmak ve herkes için ekonomik fırsatları genişletmek için SAP ile ortaklık yapmaktan onur duyuyoruz” dedi.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?