SAP ve Red Hat İş Birliklerini Büyütüyor

SAP, hibrit bulut inovasyonunu desteklemek ve müşterilerinin daha fazla değere sahip olabilmesini sağlamak için hizmet olarak yazılım uygulamalarına yönelik standart işletim sistemlerinden biri olarak belirlediği dünyanın öncü kurumsal Linux platformunda bulut altyapısının sürekli artan bir bölümünü çalıştırarak dahili BT ortamını güçlendiriyor. SAP ve Red Hat, RISE with SAP çözümünün dağıtımlarına erişecek yeni müşteriler için tercih edilen işletim sistemi olan Red Hat Enterprise Linux’ta RISE with SAP çözümü desteğini genişletiyor.

SAP SE ve Red Hat, SAP’nin kullanımını ve Red Hat Enterprise Linux desteğini önemli ölçüde artıran genişletilmiş iş birliklerini duyurdu. Bu iş birliğiyle akıllı kurumsal operasyonların ve sektörlerdeki bulut dönüşümünün güçlendirilmesi ve bütüncül bir BT inovasyonunun desteklenmesi hedefleniyor.

İki şirketin uzun süren iş birlikleri kapsamında SAP, dahili BT yapısının bir kısmını ve SAP Enterprise Cloud Services portföyünü Red Hat Enterprise Linux’un standart temeli üzerine taşıyor ve böylece gelişen kurumsal ve BT ihtiyaçlarını daha iyi karşılamayı planlıyor. Bu geçiş için belirlenen yol haritası kapsamında SAP, RISE with SAP çözümüne verdiği desteği çözümün dağıtımlarına erişecek yeni müşteriler için tercih edilen işletim sistemi olarak belirlenen Red Hat Enterprise Linux’u kullanarak artırıyor.

Hibrit bulut inovasyonu için güçlendirilmiş ve üretime hazır Linux işletim sistemi olan Red Hat Enterprise Linux, dünya çapında farklı sektörlerde faaliyet gösteren küresel firmaların güvenine sahip. Platform da bu güvenden güç alarak SAP yazılım dağıtımları için tutarlı ve güvenilir bir temel sunuyor ve bu sayede hibrit ve çoklu bulut ortamlarında SAP müşterilerini desteklemek için standart bir Linux temeli sağlıyor.

Red Hat Enterprise Linux’u kullanan SAP’nin dahili BT ortamları ve SAP Enterprise Cloud Services, modern ve geleceğin teknolojik ihtiyaçlarını karşılayacak daha fazla esnekliğe sahip olabiliyor. RISE with SAP çözümüyle bir araya geldiğinde Red Hat Enterprise Linux, RISE with SAP çözümünün bulut ortamlarındaki dağıtımlarını destekleyecek iyileştirilmiş performansa sahip olabiliyor ve bu sayede yeni BT inovasyonlarını planlayan müşterilerin için bulutu benimsemesini ve dönüştürmesini kolaylaştırıyor. Red Hat ve SAP, ilerleyen yıllarda Red Hat Enterprise Linux üzerinde çalışan RISE with SAP çözümünün iş yükleri için desteği artırmak ve SAP’nin Red Hat Enterprise Linux’u daha geniş çapta kullanmasını hızlandırmak için birlikte çalışacak.

Red Hat Enterprise Linux’u daha geniş çapta kullanan SAP’yi desteklemek için Red Hat, Red Hat Enterprise Linux’un standart haline gelmesine ve SAP ile Red Hat çözümlerinin birlikte çalışabilmesine yardımcı olmak için SAP mühendislik ve teknik ekiplerine özel ürün mühendisleri ve şirket içinde kaynaklar sağlıyor. SAP’nin iş ortakları, Red Hat Learning Subscription Premium’da bulunan sanal ve eğitmenlerin katılımıyla gerçekleşen Red Hat eğitim kursları ve uygulamalı lablarıyla Red Hat’in hibrit bulut teknolojilerine yönelik kritik teknik beceriler geliştirebiliyor ve bilgi birikimlerini artırabiliyor.

Red Hat Enterprise Linux üstündeki SAP yazılım iş yüklerini artıran bu iş birliğiyle şirketler, SAP müşterilerinin Red Hat’in ölçeklenebilir, esnek ve açık hibrit bulut altyapısını kullanarak daha fazla kurumsal çeviklik elde etmesine, bulut hizmete alımlarını hızlandırmasına ve kurumsal inovasyona güç verilmesine yardımcı olmayı hedefliyor. Kullanıcılar artık temelinde Red Hat Enterprise Linux tabanlı RISE with SAP çözümü olan SAP S/4HANA gibi SAP yazılımını temel alan bulut dönüşüm projelerini daha kolay bir şekilde iyileştirebiliyor.

SAP Kıdemli Yöneticisi ve SAP Enterprise Cloud Services CTO’su Lalit Patil, konuyla ilgili şunları söylüyor:
“Red Hat Enterprise Linux, SAP yazılım hizmete alımlarını desteklemek için çevik ve açık bir altyapı sunuyor. Böylece hibrit bulut iş yükleri için tutarlı bir temel sağlıyor. Bulut ortamlarında müşterilerimize daha fazla esneklik ve dayanıklılık sağlamak için Red Hat ile birlikte inovasyon mirasımızı geliştirecek olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Red Hat Başkan Yardımcısı ve Red Hat Enterprise Linux İş Birimi Genel Müdürü Gunnar Hellekson ise şunları söylüyor:
“Şirketler kurumsal zekalarını ve analitik sistemlerini açık hibrit bulutta geliştirmek istiyor ve bunun için de her sistemde bu kritik operasyonlar için test edilmiş, doğrulanmış ve güvenilir işletim sistemi temeline ihtiyaç duyuyor. Red Hat Enterprise Linux halihazırda Fortune 500 listesinde yer alan şirketlerde güvenilir bir temel olarak yer alırken SAP’nin ve ortak müşterilerimizin de bu güveni paylaşmasından mutluluk duyuyoruz. İş birliğimiz ile Red Hat Enterprise Linux, sistemlerde SAP yazılım iş yüklerini ve iş operasyonlarını destekleyen ortak işletim sistemi olarak yer alıyor.”

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?