Saha Bakiyem’e Üç Yıl Üst Üste Aynı Ödül  

ABD merkezli pazar araştırmaları şirketi International Data Corporation’ın (IDC) düzenlediği IDC Türkiye Finans Teknolojileri Ödülleri’nde Saha Bakiyem FSI-Merchant Partnerships kategorisinde üçüncülük ödülünü aldı.

Zorlu, karmaşık ve maliyetli ödeme yazılımlarını kolay ve anlaşılır hale getiren Bakiyem.com’un bakiyem ödeme çözümleri olan Saha Bakiyem ürünü uluslararası ödüle layık görüldü.ABD merkezli pazar araştırmaları şirketi International Data Corporation’ın (IDC) düzenlediği IDC Türkiye Finans Teknolojileri Ödülleri’nde Saha Bakiyem FSI-Merchant Partnerships kategorisinde üçüncülük ödülünü aldı. Türkiye’nin en iyi kurumlarının yarıştığı, bilgi teknolojileri alanındaki fark oluşturan yenilikçi, dijital uygulamaları ödüllendiren IDC Türkiye Finans Teknoloji Ödülleri’nde 18 kurumdan 34 proje, finans sektörünün üst düzey yöneticileri ve akademisyenlerden oluşan jüri oylarıyla değerlendiriliyor.

Toplam 5 ödül aldı

IDC Türkiye CIO Awards 2020’de Yılın Çalışma Tesisleri Projesi kategorisinde ikincilik, SAAS kategorisinde üçüncülük ve Dijital dönüşüm kategorisinde de üçüncülük ödülü alan Saha Bakiyem, IDC Türkiye Cloud 2021’de de Bulut Geçişi kategorisinde ikincilik ödülüne layık görülmüştü. 2020’den beri aralıksız IDC tarafından ödüllendirilen şirket, bu yıl da geleneği bozmadı. Şirket son ödülüyle IDC’den toplam beş ödül almış oldu.

Global arenada iddiamız güçlendi

Bakiyem.com Kurucu Ortağı ve CEO’su Umut Yalçın, Türkiye’nin finans teknolojileri alanında en prestijli ödüllerinden birini almış olmaktan büyük mutluluk duyduklarını söyledi. Yalçın, “Bakiyem genç bir şirket. Saha Bakiyem ürünümüz ise en iddialı olduğumuz ürünlerden. ABD merkezli pazar araştırmaları şirketi IDC tarafından bu ürünümüzün ödüle layık görülmesi bizim global arenada da iddiamızı güçlendirdi” dedi. IDC tarafından üç yıldır üst üste ödül almış olmanın haklı gururunu yaşadıklarını anlatan Yalçın, “Saha Bakiyem ürünümüzle IDC Türkiye CIO Awards 2020’de Yılın Çalışma Tesisleri Projesi kategorisinde ikincilik, SAAS kategorisinde üçüncülük ve Dijital dönüşüm kategorisinde de üçüncülük ödülü aldık. IDC Türkiye Cloud 2021’de de Bulut Geçişi kategorisinde ikincilik ödülüne layık görüldük” ifadelerini kullandı.

Tek bir panelden yönetiliyor

Saha satışı veya bayilik sistemi olan firmalar için geliştirilen ödeme çözümü Saha Bakiyem, muhasebe ve CRM programları ile doğrudan entegre çalışan bir B2B yazılımı. Bu çözüm ile bir şirketin sahada çalışan satıcıları tek bir panel üzerinden müşteri / ürün / stok takibini yapabilir, müşterilerinden siparişlerini ve ödemelerini online olarak alabiliyor. Saha Bakiyem’in detaylı kontrol paneli ile de sahada çalışan satıcılar müşterilerin ekstre işlemlerini detaylı olarak takip edebiliyorlar.

Operasyonel yük hafifliyor

Bayilik sistemi ile çalışan firmalar Saha Bakiyem sayesinde bayilerine ve distribütörlerine çeşitli ödeme seçeneklerini sunarak nakit akışını da düzenli bir hale getiriyor. Muhasebe programları ile entegre çalışan Saha Bakiyem ödeme işlemlerini muhasebe programlarına hiçbir ek işlem yapmaya gerek kalmadan entegre ettiği için firmaların operasyonel yükünü hafifletir. Tüm işlem raporları, grafiksel raporlar, ödeme ekstreleri vb. birçok rapor online olarak Saha Bakiyem panelinden ulaşılabiliyor. Saha Bakiyem kullanan tüm bayiler şifreleriyle panele giriş yapıp cari hareketlerini görüp, sipariş verebiliyor ve ödemelerini yapabiliyor. Saha Bakiyem’de ana firma bayileri alt bayileri ile alt bayiler de müşterileri ile ilişkilendirilerek zincir bir tahsilat akışı oluşturulabiliyor. Bayiler ve satış ekibi müşterilerinin kredi kartı bilgilerini talep etmeden sms/email üzerinden de ödeme isteği ileterek ödeme alabiliyor. Saha Bakiyem akıllı cep telefonları ve tablet bilgisayarlar ile uyumlu bir şekilde geliştirildiği için sahadaki satıcılar cep telefonları ve tablet bilgisayarları üzerinden de kolaylıkla paneli kullanabiliyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?