OCR Labs, İsmini IDVerse Olarak Değiştiriyor

IDVerse, dijital kimliği herkes için, her zaman, her yerde başarıyla doğrulamak için tescilli yapay zeka teknolojisini kullanan bir Zero Bias platformu oluşturma çalışmalarına öncülük ediyor.

OCR Labs, evriminin yeni aşamasına başladı. İsmini IDVerse olarak değiştiren şirket, kullanıcılarının müşterileriyle etkileşim kurma şekillerini geliştirmelerine olanak tanıyan sorunsuz ve ölçeklenebilir Kimlik Doğrulama çözümleri sunuyor.

Şirketin isminden OCR (Optik Karakter Tanıma) teriminin çıkartılması, OCR Labs’in Avustralya’da faaliyet göstermeye başladığı 2014’ten bu yana kimlik tanıma alanının ne kadar değiştiğini gösteriyor. Gelişen yapay zeka ve sentetik araçların artmasıyla sahtecilik girişimleri gelişirken şirket de ürünlerini geliştirdi.

Yeni isim ve marka “kimlik” ve “evren” anlamına gelen “identity” ve “universe” kelimeleriyle “çok yönlü” ve “çeşitli” anlamına gelen “versatile” ve “diverse” kelimelerini bir araya getiriyor. Böylece şirketin kimlik doğrulama alanındaki kapsamlı ve evrensel bir yaklaşım taahhüdünün altını çiziyor. IDVerse ismi aynı zamanda şirketin kimlik doğrulama platformlarında ve ürünlerinde Zero Bias AI’ın önemine de işaret ediyor.

İnsanlığa öncelik veren ve teknolojiyi merkeze yerleştiren yaklaşımıyla IDVerse, canlılık teknolojisi olarak bilinen biyometrik doğrulama, kimlik belgesi doğrulama, veri doğrulama, video üzerinden müşteri tanıma, yaş doğrulaması ve yeniden kimlik doğrulama gibi alanlarda kapsamlı bir tescilli çözümler paketi sunuyor.

Yapay zekadan güç alan IDVerse sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlarken kullanıcıları kimlik sahtekarlığından koruyarak organik olarak öğrenme imkanı bulunuyor. Kimlik doğrulama yükünü ortadan kaldırarak müşterilerinin uyumluluk ve operasyonel genel giderler olmadan işlerini ölçeklendirmeye odaklanmalarını sağlıyor.

OCR Labs CEO’su John Myers, konuyla ilgili şunları söylüyor:
“OCR Labs ile kimlik doğrulama çözümünü sıfırdan geliştirmek için yola çıkmıştık. IDVerse’ün oluşturulmasıyla birlikte Zero Bias AI ile kullanıcıların doğrulama işlemlerini zahmetsiz hale getirmek için bir sonraki aşamaya geçmeye hazırız. Geçmişimiz, beceri ve deneyim alanlarındaki kapsayıcılığımız, kimlik doğrulamanın geleceği olan müşterilerin çevrimiçi olarak yapmak istedikleri her şey için tüm cihazlarda ve dünyanın her yerinde çalışabilen tek erişim noktasını oluşturabilmemizi sağlıyor.”

OCR Labs, Güvenilir Dijital Kimlik Yapısı (Trusted Digital Identity Framework, TDIF) kapsamında Avustralya Hükümeti’nin Dijital Kimlik Sistemi dışında faaliyet göstermek üzere bir kimlik sağlayıcı olarak akredite ettiği ilk Avustralya özel şirketi olma özelliğine sahip. Ayrıca yaş doğrulama hizmetlerine yönelik API’si için Birleşik Krallık’taki ACCS’ten de akreditasyon aldı.

John Myers, sözlerine şu şekilde devam ediyor:
“Dünyanın dijital geleceğe doğru yönelmesiyle IDVerse kimlik doğrulama alanında en evrensel, çeşitli ve güvenli çözüm haline geliyor. Biz de dijital geleceği herkes için dünyanın her yerinde ve ihtiyaç duyulan her anda güvenli ve erişilebilir hale getirmek için çalışıyoruz.”

OCR Labs dünyadaki herhangi bir kimlik belgesinden bilgi çıkarabiliyor ve bunları doğrulayabiliyor. Bu bilgiler daha sonra gerçek zamanlı olarak yerel yönetim ve kredi bürosu veritabanlarına göre kontrol edilebiliyor.

Daha sonra IDVerse, belgeyi sunan kişinin hayatta ve iyi durumda olduğunu ve sunulan belgenin “canlılık” olarak da adlandırılan, belgenin gerçek sahibi olduğunu doğrulayabiliyor. Yapay zekadan güç alan bu süreç tamamen otomatik olup, işlem mekanizması olarak temsilciler/çağrı merkezlerinin kullanıldığı standart prosedürden farklılaşıyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?