Royal Brunei Havayolları’nda Hitit Teknolojisi

Royal Brunei Havayolları, Hitit’in yazılım çözümlerini tercih etti. Başarılı bir eğitim ve sistem geçişinin ardından Royal Brunei, 16 Mart 2022 tarihinde Hitit’in Crane yazılım çözümlerini kullanmaya başladı. Hitit’in çözümleriyle operasyonlarını sürdürecek olan Royal Brunei Havayolları, bağımsız araştırma kuruluşu Skytrax tarafından dünyanın en popüler 10 havayolu arasında gösteriliyor.

Sektörünün önde gelen havayolu teknolojileri şirketlerinden Hitit, dünyanın birçok farklı yerinden havayolunu Türk teknolojisi ile uçurmaya devam ediyor. Hitit’in sistem geçişini tamamladığı en son havayolu Brunei Sultanlığı’nın ulusal havayolu şirketi Royal Brunei Havayolları oldu. Royal Brunei, 16 Mart 2022 tarihi itibariyle Hitit teknolojileri ile uçmaya başladı.

Hitit’in Royal Brunei’e sunduğu çözümler arasında rezervasyon ve biletleme çözüm sistemi, çevrimiçi ve mobil rezervasyon, check-in sistemlerinin doğru ve hızlı çalışmasını da kontrol eden web tabanlı bir kalkış kontrol sistemi, tarife planlama, sadakat sistemi, müşteri hizmetleri yönetimi ve mobil uygulama bulunuyor.

10 yıl boyunca Hitit teknolojisi ile uçacak

Başkent Bandar Seri Begavan’da gerçekleştirilen ve Hitit çalışanları tarafından yönetilen sistem entegrasyonu ve eğitimleri 9 ay gibi kısa bir sürede tamamlandı ve havayolu operasyonlarına sorunsuz bir şekilde başladı. Geniş uçuş ağı ile dünyanın en prestijli havayolları arasında yer alan Royal Brunei önümüzdeki on yıl boyunca Hitit teknolojisiyle uçacak.

Hitit Satış ve Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç, “Royal Brunei Havayolları, Hitit için prestijli ve önemli bir partner. Travel Technology Research (T2RL) danışmanlığında yürütülen ihalede, güçlü rakiplerimize karşı Hitit’in çözüm üstünlüğünü kanıtlayarak, ihaleyi kazanmıştık; şimdi de sistem geçişlerimizi tamamlayarak Royal Brunei’yi Hitit teknolojisi ile uçurmaya başladık. Royal Brunei Havayolları’nın teknoloji ortağı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki on yılda birlikte büyümeyi ve birçok başarı hikayesine imza atmayı umuyoruz” açıklamasında bulundu.

Royal Brunei Havayolları Ticari İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Martin Aeberli Hitit ile birlikte çalışmaları hakkında şunları söyledi:
“Royal Brunei’de, dijital okur yazarlığı yüksek olan yolcularımıza daha iyi hizmet vermek ve son derece rekabetçi bir dünyada lider konuma ulaşabilmek en önemli hedeflerimiz arasındadır. Bu nedenle geleceği birlikte şekillendirebileceğimiz güvenilir ve yetkin bir ortakla çalışmak bizim için çok önemliydi. Ayrıca dinamik bir ekip yaklaşımının; yeniliklere erişim, verimli ve hızlı uygulamalarla entegrasyonunu olmazsa olmaz olarak görüyoruz. Tüm bu beklentilerimizi, başarılı sistem geçişi sırasında Hitit eksiksiz olarak karşıladı. Önümüzdeki yıllarda yolcularımıza çok daha iyi hizmet verebilmek için Hitit ile iş birliğimizi büyütmeyi dört gözle bekliyoruz.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?