Ricoh CEO’su, Reuters IMPACT 2022 Sahnesinde Yer Alacak

Jake Yamashita, iklim eylemini gerçekleştirmek için, küresel iş dünyasının nasıl harekete geçirileceğine odaklanan etkinliğin açılış konuşmacısı oldu.

Ricoh Company Ltd. bugün şirketin Başkanı ve CEO’su Jake Yamashita‘nın, Reuters IMPACT 2022’de “Empowering employees to be ESG Advocates” başlıklı bir açılış konuşması yapacağını duyurdu.

3 Ekim’de Londra’dan canlı yayınlanacak konuşmada Bay Yamashita, Ricoh’un kuruluş ilkelerinden üç sevgi ruhu kuralına (komşunu sev, ülkeni sev, işini sev) sadık kalarak, Ricoh’un iklim değişikliğine karşı “İş yoluyla gerçekleştirme” vizyonuyla pek çok farklı şekilde nasıl önlem aldıklarını anlatacak. Ayrıca, müşterileri desteklemek için dünyanın dört bir yanındaki çalışanları dahil ederek, onlara ilham verme vizyonu ile birlikte daha geniş bir ESG gündemine nasıl fayda sağladığını paylaşacak.

Küresel bilgi ve haber sağlayıcısı Reuters IMPACT, neslimizin en büyük sorunu olan iklim acil durumu için dünya liderlerinin, üst düzey yöneticilerin ve ileri görüşlü öncülerin ilham vererek harekete geçmelerine ve inovasyonu hızlandırmak üzere bir araya gelmelerine ev sahipliği yapıyor.

Reuters IMPACT gündemi, altı ana tema üzerine inşa edilmiştir: Enerji, Finans, Tarım ve Biyoçeşitlilik, Çevre, Tedarik Zincirleri, Ulaştırma ve Toplum & Adalet. Ricoh’un bu etkinliğe davet edilmesinin ana sebebi, öncelikle başarıları ve çevre sorunlarıyla mücadele konusundaki uzun geçmişidir.

İçinde bulunduğumuz çağda ESG gündemine yönelik çalışan desteğinin teşvik edilmesinin ötesinde, vazgeçilmez bir hal aldığını belirten Bay Yamashita; “Farkı yaratanın çalışanlar olacağına inanıyorum. Çalışanlar, günlük iş akışlarının gündemi nasıl desteklediğini anlamaya ihtiyaç duyar. Reuters IMPACT gibi etkinlikler bu konuda yapılması gereken yardımın gerekliliğini vurgularken, inovasyonun herkesin yararına yönlendirilmesini sağlar. Çalışanlar günlük işlerinden tatmin olduklarında, yaratıcılığa daha fazla yer açılmış olur. Yaratıcılığı artırmak, insanların günlük görevlerinin ötesinde düşünmelerini, çalışmalarının çevre ve toplumla nasıl ilişkide olduğunu düşünmelerini sağlar. Etkinlik sırasında bu vizyonu hayata geçirmeyi, bunun çalışanlar ve müşterilere nasıl fayda sağladığına dair ilk elden deneyimleri paylaşmayı dört gözle bekliyorum.” sözlerine yer verdi.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?