Sophos, 2022 KuppingerCole Liderlik Pusulasında Zirveye Yerleşti

Sophos ürün, inovasyon ve pazar derecelendirmelerinin tümünde lider kategorisinde yer aldı.

Sophos, 2022 KuppingerCole Liderlik Pusulası Uç Nokta Koruma, Tespit ve Yanıt kategorisi siber güvenlik değerlendirmesinde Lider olarak yer aldı. Şirket güvenlik, işlevsellik, kurulum, birlikte çalışabilirlik ve kullanılabilirlik yönüyle tüm ürün, inovasyon ve pazar liderliği derecelendirmelerinden yüksek puan alarak Lider kategorisine yerleşti. Sophos Intercept X, raporda “Her kuruluşun tercih listesinde olması gereken, zengin özelliklere sahip bir siber güvenlik çözümü” olarak nitelendirildi.

Sophos Ürünlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Raja Patel, şunları söyledi: “Fidye yazılımlarının saldırısına uğrayan kuruluşların sayısı giderek artıyor. Ortalama fidye ödemesi geçen yıl yaklaşık beş kat artarak 800 bin doların üzerine çıktı. KuppingerCole tarafından aldığımız bu yüksek derecelendirme, Sophos’un fidye yazılımlarına ve diğer gelişmiş siber tehditlere karşı sektördeki en iyi korumayı sağladığının kanıtı niteliğinde.”

Sophos Intercept X, fidye yazılımına karşı koruma teknolojisini, derin öğrenmeye dayalı yapay zekayı, açıklardan yararlanmayı önleme ve etkin saldırı azaltma tekniklerini bir araya getirerek çoklu güvenlik katmanı sağlıyor. Intercept X with EDR, siber güvenliği algılama, araştırma ve yanıt yeteneklerini de içerecek şekilde uç noktaların ve sunucuların ötesine genişleterek endüstrinin en zengin veri kümesini sunuyor. Müşteriler, bulut tabanlı Sophos Central platformu sayesinde bu yetenekleri kendileri kolayca yönetebildiği gibi, 7/24 özel güvenlik hizmeti ve tehdit avı sağlayan profesyonel Sophos MTR hizmetleri tarafından yönetilmesini tercih edebiliyor.

Sophos çözümleri ve yönetilen hizmetler, daha hızlı, bağlamsal ve senkronize algılama, koruma ve yanıt için gerçek zamanlı tehdit istihbaratını paylaşan Sophos Uyarlanabilir Siber Güvenlik Ekosisteminin bir parçasını oluşturuyor. Çözümler birlikte çalışarak aktif tehditleri daha iyi tanımlayabiliyor ve hızla yanıt verebiliyor.

Raporun ücretsiz bir kopyasını https://www.sophos.com/en-us/content/kuppingercole-leadership-compass-for-endpoint-protection adresinde bulabilirsiniz.

Etiketler: ,

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?