Qualys, FlexScan ile TotalCloud’u Tanıtıyor

Bu yeni özellik, esnek aracılı ve aracısız bulut tabanlı tarama sunan, sektörün en doğru güvenlik açığı algılama platformundan yararlanıyor.

Qualys, ezber bozan, bulut tabanlı BT, güvenlik ve uyumluluk çözümlerinin öncü ve lider sağlayıcısı, FlexScan ile TotalCloud’u tanıtıyor, çoklu bulut ve hibrit ortamlarda bulut yerel duruş yönetimi ve iş yükü güvenliğinin etraflı kapsamı için aracılı ve aracısız tarama yoluyla Altı Sigma Doğruluğu ile bulut yerel VMDR sunuyor.

İş uygulamaları ve şirket içi altyapı buluta geçirilirken, güvenlik ekipleri, bulut iş yükleri, hizmetler, kaynaklar, kullanıcılar ve uygulamalar genelinde siber riski yönetmekle uğraşıyor. Ayrıca, ekipler, bağlam olmadan parçalanmış bir risk görünümü sunan çok sayıda endüstri kısaltmasına dayalı nokta çözümüyle uğraşmak zorundalar. Bu yaklaşım, bulut uygulamalarını saldırılara karşı savunmasız bırakırken, güvenlik maliyetlerini ve karmaşıklığı artırıyor.

ESG kıdemli analisti Melinda Marks, “Qualys, kuruluşların güvenlik ve uyumluluk programlarını modern yazılım geliştirme için ölçeklendirmelerine yardımcı olmak amacıyla kapsamlı bir çözümde görünürlük, bağlam, hız, otomasyon ve düzenleme sağlamak üzere yaygın olarak kullanılan platformunu geliştiriyor. Qualys TotalCloud, güvenliği geliştirme iş akışlarına dahil ederek, güvenlik ekiplerine saldırı risklerini azaltarak ve tehditlere hızla yanıt vererek riskleri yönetmek için ihtiyaç duydukları kontrolü ve görünürlüğü sağlarken güvenli, güvenilir kod yayımlamalarına olanak tanıyor” dedi.

Cholamandalam Investment and Finance Company CISO’su Prabhuram Rajarathinam, “Bir finans kuruluşu olarak, bulut uygulamalarımız genelinde riskle ilgili net öngörülerle, güvenlik ve uyumluluk duruşunun sürekli bir görünümüne ihtiyacımız var. FlexScan ile Qualys TotalCloud, bulut güvenliğimizin ve DevOps ekiplerimizin, bulut uygulamalarımızın güvenliğini daha da güçlendirmek için çoklu değerlendirmelerin kullanılmasını sağlayacak.” dedi.

Qualys tarafından zaten güvenli halde tutulan 31 milyondan fazla iş yüküyle Qualys TotalCloud, Bulut Duruş Yönetimi ve Bulut İş Yükü Güvenliğini, risk öngörüleriyle tek bir görünümde birleştirmek için bulutta yerel FlexScan değerlendirmeleriyle VMDR’nin sektör lideri hassaslığını genişletiyor. TotalCloud, koddan üretim bulut uygulamalarına kadar, sürekli ve dokunmadan güvenlik için kullanımı kolay bir sürükle bırak iş akışı altyapısı aracılığıyla envanter, değerlendirme, önceliklendirme ve risk iyileştirmeyi otomatikleştirir.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?