POS AŞ Pazarlamada Deneyimli İsim

POS AŞ’nin iştiraki olduğu TOSHIBA Global Commerce, Asya-Pasifik (APAC), Orta Doğu ve Afrika (MEA) ve Türkiye’nin Pazarlama Direktörünü Sebla Kesim Key olarak belirledi. Key, yeni görevinde POS AŞ’nin pazarlama faaliyetlerini de yönetecek.

30 yılı aşkın süredir perakende sektörüne donanım, yazılım ve katma değerli hizmetleri ile çözümler üreten POS AŞ’nin pazarlama kapsamında yaptığı çalışmaların başına Sebla Kesim Key geçti.

Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun olan Sebla Kesim Key, Kaliforniya Üniversitesi’nden Pazarlama, Golden Gate Üniversitesi’nden Halkla İlişkiler alanında eğitim aldı. Kariyerine 1997’de IBM’de başlayan Key, 2008’de Kurumsal Pazarlama Müdürü olarak Microsoft bünyesine katıldı ve 2013’te Türkiye, Orta Doğu, Rusya ve Afrika’dan Sorumlu Sağlık Dijital Bölgesel Pazarlama Direktörü olarak GE Healthcare’da görev aldı.

2018 ve 2019’da Türkiye Basketbol Federasyonu’nda Yıldız ve Genç Kız Milli Takımı Yöneticiliği yaptıktan sonra 2019’da Bahçeşehir Üniversitesi’nin İşletme Yüksek Lisans programında Pazarlama İletişimi dersini verdi. 2020’den itibaren Pazarlama Danışmanı olarak serbest çalışan Key, 2021-2022 döneminde Galatasaray Spor Kulübü’nde Sicil Kurul Üyeliği ve Kadın Basketbol Şube Yöneticiliği yaptı. Ekim itibarı ile POS AŞ’nin iştiraki olduğu TOSHIBA Global Commerce ekibine Asya-Pasifik (APAC), Orta Doğu ve Afrika (MEA) ve Türkiye Pazarlama Direktörü olarak katıldı. Sebla Kesim Key, İngilizce ve Fransızcayı akıcı konuşabiliyor.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?