Plug and Play, Türkiye’deki Ekosistemiyle Buluşacak

Dünyanın en büyük inovasyon platformu Plug and Play, 2 Kasım’da İstanbul’da düzenlenecek Plug and Play Türkiye EXPO 2023 etkinliğinde kendi ekosisteminde yer alan kurumların üst düzey yöneticileri, global girişimler ve sektör uzmanları ile bir araya geliyor.

Lale Can Gözübüyük

Ülkemizde 2021 yılı Ocak ayından bu yana faaliyet gösteren dünyanın en büyük inovasyon platformu Plug and Play, Türkiye’deki ekosistemiyle buluşuyor. Şirketin kurucu CEO’su Saeed Amidi ve Plug and Play Türkiye ve EMEA Bölge Direktörü Lale Can Gözübüyük ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşecek etkinlikte şirketin Türkiye ekosisteminde yer alan partnerleri, Akbank, Aygaz, Enerjisa, İGA, MEXT, Otokoç ve TOGG’un üst düzey yöneticileri inovasyon yolculuklarındaki tecrübelerini aktaracak. 2 Kasım Perşembe günü Feriye’de gerçekleşecek etkinlikte Sürdürülebilirlik ve Enerji Verimliliği, Veriye Dayalı İnovasyon ve Yapay Zekâ, Mobilitenin Geleceği ve Startup Ekosistemi Oluşturmak konularında uzman konuşmacılar ağırlanırken, ekosistem içinde öne çıkan 20’den fazla girişim de deneyimlerini paylaşacak.

Küresel havuzdaki 60 binden fazla girişimcinin inovatif çözümlerine erişim imkânı

Plug and Play İstanbul olarak iş ortaklarının rekabet gücünü artırmasına katkıda bulunduklarına dikkat çeken Plug and Play Türkiye ve EMEA Bölge Direktörü Lale Can Gözübüyük, “Faaliyete başladığımız 2021 yılından bu yana tüm paydaşlarımızın inovasyon yolculuklarında yer alarak birbirleriyle iletişimini sağlıyoruz. Eşleştirmelerimiz sadece girişime yatırım yapma odaklı değil. Plug and Play ekosistemine dahil olan bir kurum, yeri geldiğinde girişimlerle, yeri geldiğinde kendisine benzer bir problemi çözmüş dünyanın herhangi bir yerinden bir şirketle ya da bir uzmanla tanışabilirken, Plug and Play’in küresel havuzundaki 60 binden fazla girişimcinin inovatif çözümlerine de erişebiliyor. 2 Kasım’da düzenleyeceğimiz EXPO 2023’te 7 kurumsal partnerimizle birlikte yaptığımız inovasyon çalışmalarının önemli sonuçlarını Türkiye ekosistemimizle paylaşacağız. Etkinlikte, geleceğin teknolojilerini şekillendirecek pek çok konuda uzman konuşmacılar ve öne çıkan girişimler deneyimlerini aktarırken; alanında uzman konuşmacıları ağırlayacak, kurumsal partnerlerimizin inovasyon yolculuklarına misafir olacağız.” dedi.

Hedef, bölgenin inovasyon üssü olmak

Plug and Play’in tüm ekosistemini Türkiye’ye taşıdıklarını belirten Lale Can Gözübüyük, sözlerine şöyle devam etti: “ABD’deki Silikon Vadisi artık tek değil. Yerel pazarlarda da yeni teknoloji merkezleri doğuyor. Türkiye, bölgenin teknoloji merkezi olabilecek potansiyele sahip. Platform olarak İstanbul’un girişimcilikte ve açık inovasyonda küresel ekosistemin bölgesel merkezlerinden biri olmasında önemli bir role sahibiz. Plug and Play olarak İstanbul’u çevre bölgeleri kapsayan güçlü bir merkez haline getirmeyi hedefliyoruz. Platformumuz sadece bu ülkelerin girişimcilerine ulaşmakla kalmayıp bu bölgenin iş dünyasını yönlendiren, nabzını tutan, küresel kimliğini kanıtlamış muazzam bir merkez olacak. Bu noktada İstanbul işin merkezinde konumlanacak.”

“Ülkemizin yabancı yatırımları çekmesine vesile olacağız”

Türkiye’nin tüm ekonomik ve jeopolitik zorluklara rağmen gerek mühendislik gücü gerekse girişimcilik yeteneği açısından önemli role sahip olduğunu vurgulayan Gözübüyük “Ülkemiz her daim sunduğu yüksek potansiyeliyle ve piyasa dostu yeni ekonomi politikalarıyla yabancı yatırımcılar için cezbedici fırsatlar sunmaya devam edecek. Plug and Play olarak geniş uluslararası bağlantı ağlarımızla, ülkemiz ve yabancı yatırımcılar arasında güçlü iş birlikleri kurulmasına vesile olacağız” dedi.

Sizin de bu konuda söyleyecekleriniz mi var?